HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Košiciach Svätý Otec posvätí aj zvony pre Domašu

Návšteva pápeža Františka môže mať aj pre zaočkovaných ľudí vážne následky. Zdroj: TASR

Svätý Otec počas svojej návštevy v Košiciach posvätí aj zvony pre Domašu a tiež základný kameň budúcej kaplnky v rekreačnej oblasti Dobrá. Obec Kvakovce v okrese Vranov nad Topľou dala zvony odliať práve pri príležitosti návštevy pápeža na Slovensku. Informoval o tom starosta obce Radovan Kapraľ na portáli domasacity.sk.

„Zvony boli odliate v zlievarenskej rodinnej firme v Žarnovici, kde pred štyrmi rokmi odlievali zvon, ktorý bol darom pre pápeža Františka,“ uviedol Kapraľ s tým, že pri oboch príležitostiach použili zlievari rovnaký materiál. Pápež má zvony a tiež základný kameň kaplnky posvätiť na štadióne Lokomotívy, kde sa v utorok (14. 9.) stretne s mládežou. Obec chce kaplnku s týmto kameňom postaviť neďaleko prístavu výletnej lode Bohemia.

Menší zo zvonov, vážiaci 25 kilogramov, nesie meno Zvon Nepomuk a je zasvätený sv. Jánovi Nepomuckému, patrónovi „ľudí od vody“. Zvon František s váhou 32 kilogramov bude zasvätený svätému Františkovi z Assisi. Umiestnený bude vo zvonici v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá, ktorá bude súčasťou plánovanej kaplnky v miestach, kde sa dnes slúžia sväté omše,“ dodal Kapraľ s tým, že tento zvon odliali na pamiatku všetkých zatopených obcí, ktoré zanikli pri výstavbe Domaše.

Rišo vymeň dílera! odkazuje Ďateľ Sulíkovi

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info