HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Otrasný prípad znásilnenia na základnej škole v Lučenci! Obeťou je len 12-ročný chlapec

smútok
Ilustračné foto/pixabay

Prípad, aký si nikto nechce ani pripustiť, a z ktorého až mráz behá po chrbte. Jedná sa o sexuálne násilie na základnej škole v Lučenci, ktorý vyšetruje tamojšie policajné oddelenie.

Keďže ide o citlivý prípad, o ktorom informoval ako prvý portál Rimava.sk, polícia je skúpa na poskytovanie informácii.

Prípad je v štádiu vyšetrovania

Polícia je podľa portálu na informácie zatiaľ veľmi skúpa, preto sa spoľahol na slová dôveryhodného zdroja, od ktorého sa redakcia o tomto prípade dozvedela. S jeho tvrdeniami a opisom skutku, tak ako sa mal podľa jeho informácií stať, sa Rimava.sk obrátila na políciu.

„Vyšetrovateľ v Lučenci začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci TČ sexuálneho zneužívania a prípad je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici. K ďalším nami uvedeným okolnostiam sa nevyjadrila.

Boris Kollár: „Nehádžme sa o zem, že chceme taký post a hentakú stoličku“

Čo sa vlastne malo stať?

„K znásilneniu malo dôjsť na jednej zo základných škôl v Lučenci ešte niekedy v druhej polovici júna. Obeťou mal byť iba 12-ročný chlapec a páchateľom 14-ročný chlapec. Po vyučovaní mal páchateľ svoju obeť znásilniť v priestoroch školy, donútiť ju k análnemu styku,“ píše portál.

S otázkami sme sa obrátil portál ešte začiatkom augusta aj na mesto Lučenec. Odpoveď od Márie Bérešovej, vedúcej kancelárie primátorky mesta, bola: „K Vami uvedenej veci nemáme informácie.“

Doktor Peter Lipták podal trestné oznámenie na Lengvarského aj Mikasa! Dôvod vás isto prekvapí

Šikana na školách sa stupňuje

Oslovená psychologička Mariola Jančiová sa vyjadrila nielen k tomuto prípadu ale aj k šikanovaniu na školách.

„Čo sa týka daného prípadu, je to skutočne veľmi smutná a závažná udalosť. Je ťažké sa k tomu konkrétne vyjadriť, keďže nemám o tom, čo sa presne stalo a čo všetko tomu predchádzalo žiadne informácie, ale určite to môže mať veľmi závažné negatívne dôsledky pre obeť, a preto by som určite odporúčala, aby s obeťou pracoval odborník,“  vyjadrila sa Jančiová. Podľa psychologičky sa v súčasnosti so šikanovaním stretávame v školách čoraz častejšie.

Harmonogram návštevy Svätého Otca na Slovensku

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info