HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Maďarská Spolupatričnosť si odsúhlasila fúziu s SMK a Mostom-Híd

Kongres hnutia Spolupatričnosť - Összefogás 11. septembra 2021 v Komárne. Na snímke v popredí uprostred predseda hnutia Szabolcs Mózes, v pozadí zľava podpredsedovia hnutia Ildikó Bauer, József Nagy, Örs Orosz a Gergely Agócs počas tlačovej konferencie po skončení snemu. / TASR - Milan Drozd

Delegáti hnutia Összefogás – Spolupatričnosť na sobotnom kongrese odsúhlasili fúziu so stranami SMK a Most-Híd. Zároveň prijali stanovy novej spoločnej strany Szövetség – Aliancia. TASR o tom informovala Diana Lengyel z tlačového oddelenia strany. Strany SMK a Most-Híd budú mať svoje vlastné kongresy budúci týždeň.

„Prijatím stanov novej strany Szövetség – Aliancia sme splnili náš sľub. Zjednotenie maďarských strán je úspechom, spoločná strana je však len prostriedkom. Prostriedkom širokej spolupráce a jednoty, výsledky sa však dostavia len vtedy, keď na obsahovom a programovom poli bude naša ponuka kvalitná,“ zdôraznil predseda Spolupatričnosti Szabolcs Mózes.

Stanovy novej strany majú podať na Ministerstvo vnútra SR už v pondelok (13. 9.), kongres novovznikajúcej Aliancie sa môže uskutočniť už na začiatku októbra. Ak to protipandemické opatrenia nedovolia, bude podľa Lengyel online. Ako skonštatovala, neexistujú teda žiadne prekážky pre vznik novej strany v čo najkratšom možnom čase.

Tri maďarské strany podpísali deklaráciu o vytvorení spoločného politického subjektu v Komárne v auguste minulého roka.

Krajniak je vo vojne s poslancom SaS aj s konšpiračným Denníkom N, ktorý podľa neho klamal

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info