Dušan Čaplovič o "nechutných ignorantoch vo vláde a na ministerstve školstva"
11 | 09 | 2021 I Ivan Brožík

To už naozaj musí byť, aby sa inak pokojný a dobrácky exminister školstva Dušan Čaplovič rozčúlil tak ako v tomto prípade. Dokonca používa na adresu vlády a ministerstva školstva aj výrazy ako "ignoranti" či "nechutní ignoranti". Napriek tomu verí v "spamätanie sa moci", kým je ešte čas.


Na sociálnej sieti uverejnil autor svoju úvahu, písanú pre periodikum Koment v kompletnom znení.

Reprofoto FB (@Dušan Čaplovič)

Zabíjame príležitosť svetového významu

"Slovensko musí byť hrdé a prajné, keď mu medzinárodné športové asociácie pridelili možnosť usporiadať významné svetové a športové podujatia. V tomto roku organizovanie Majstrovstiev sveta vo vodnom slalome, ktoré sa budú konať 21. – 26. 09. 2021 v Bratislave – Čunove." Navodzuje tému svojho rozčúlenia autor Čaplovič.
Ignoranti na školstve

Exminister školstva Dušan čaplovič pripomína, že "je to uznanie skvelých výsledkov našich vodákov na divokej vode a schopností slovenských organizátorov z minulosti. Samozrejme aj modernizácie Areálu vodných športov, ktorý vďaka dotácii minulej vlády, získal špičkové medzinárodné parametre."

Nemá však dobré slovo voči rezortu, ktorý kedysi riadil: "Žiaľ, súčasná vláda a najmä ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu dlhodobo ignoruje túto skutočnosť a nie je schopné dostatočne dofinancovať jedinečné podujatie. Vláda ignoruje reálne požiadavky organizátorov, dokonca ohrozuje jeho uskutočnenie a podpisuje sa pod možnú medzinárodnú blamáž Slovenska."

Dušan Čaplovič: Korisťou nielen politiky, ale aj ospevovanej chránenej zveri sa stáva človek
Predátor a jeho korisť. Tak akosi možno popísať súčasný väčšinový stav vzťahov medzi vládnucimi politikmi a občanmi. Partokracia sa oháňa "mandátom" a voliči jej z viac ako 80 percent nedôverujú. Žijeme v krajine, ktorú riadia "vyprázdnení... Čítať ďalej
04 | 07 | 2021 | Ivan Brožík

Ďalší príklad

"Podobný stav je s podporou Majstrovstiev Európy v hádzanej mužov (13. – 30. 01. 2022), ktoré organizuje Slovensko spolu s Maďarskom. Na Slovensku v Košiciach a Bratislave, kde sú kvalitné hokejové štadióny a skúsenosti s organizáciou nedávnych Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji (2019). Žiaľ, opäť vláda a kompetentné ministerstvo to ignoruje.  Mlčia pri podpore požadovaných financií na toto podujatie. Kým naši spoluorganizátori dostali veľkú podporu od maďarskej vlády, vrátane vybudovanej novej športovej haly, na Slovensku sa opäť hazarduje s dobrým menom Slovenska v zahraničí." Pomenúva skutočnosť pravými slovami Dušan Čaplovič.
Nechutná ignorancia zo strany vlády

Podľa Čaploviča, vyššie spomínané fakty sú " nechutnou  ignoranciou významu týchto športových podujatí. Napriek tomu, že predchádzajúcej vláde sa podarilo vytvoriť zákonom Fond na podporu športu a finančne ho aj značne dotovať (2019)."

"Žiaľ, súčasná vláda sa stavia k týmto medzinárodným podujatiam macošsky, napriek tomu, že sa minulými rokmi výrazne zvýšil rozpočet pre podporu športu, oproti rokom 2012/2013, počas rozbitej Finančnej správy SR za ministrovania I. Mikloša (2010 – 2012)."

"Napriek tomu sa vtedy, aj z toho mála, vždy našli prostriedky na prednostné finančné pokrytie významných domácich a medzinárodných podujatí organizovaných na Slovensku."
Že by sa spamätali?

"Stále však verím, že sa predseda vlády a ministri ešte spamätajú, a pri takýchto podujatiach, ktoré prezentujú Slovensko v zahraničí, uvoľnia dostatočné zdroje v prospech oboch organizačných výborov, aby sme sa pred svetom hanbiť nemuseli." Končí svoju rozčúlenú a zároveň apelačnú úvahu na sociálnej sieti exminister školstva Dušan Čaplovič.

(Medzititulky red. HD)

Dušan Čaplovič: Väčšina politikov, novinárov a analytikov myslí ako tí z prednovembrového režimu
Mimoriadne zaujímavý názor si dovolil vysloviť exminister školstva Dušan Čaplovič. Verejne formuloval to, čo si mnohí už dávno myslia, no sami od seba sa to boja vysloviť. Citujeme: "Väčšina politikov, pracovníkov médií a analytikov má podobný... Čítať ďalej
10 | 05 | 2021 | brozik

Blog

Staňte sa blogerom
pre Hlavný denník

Rád píšeš? Môžeš sa realizovať. Tvoje úvahy, názory, glosovania udalostí majú u nás svoje miesto.