HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poltár: Projekt sociálny šatník pre ľudí v neľahkej situácii

Ilustračná foto/ pixabay.com

Sociálny šatník na pomoc ľudom v neľahkej životnej situácii otvorili začiatkom septembra v Poltári. Šatník sa nachádza v objekte mestskej tržnice a za niekoľko dní od jeho otvorenia už prejavili záujem o oblečenie desiatky ľudí.

„Oblečenie poskytujeme bezplatne, a to osobám s nízkym príjmom, teda ľudom, ktorí nám prinesú potvrdenie o hmotnej núdzi, mamičkám na materskej dovolenke, dôchodcom či občanom bez domova,“ uviedla pre TASR terénna sociálna pracovníčka mesta Marcela Golianová.

Podľa nej s myšlienkou zriadiť sociálny šatník prišla primátorka Martina Brisudová. „Prvý kamión s oblečením sme získali v rámci humanitárnej pomoci z Bratislavy. Po otvorení šatníka nám už začali prinášať nevyužité šatstvo aj obyvatelia nášho mesta a okolia,“ priblížila. „Najviac máme aktuálne detského oblečenia, okrem toho ponúkame napríklad aj hračky či bielu techniku,“ pripomenula.

Sociálny šatník je otvorený v pondelok a v piatok, v čase od 8.00 h do 15.00 h. „Každú stredu v čase od 11.00 h do 15.00 h prijímame veci, ktoré ľudia doma už nepotrebujú, sú však ešte funkčné, čisté a nepoškodené,“ doplnila Golianová.

Maroš Žilinka odpovedá na otvorený list šéfredaktorom Denníka SME, Aktuality a Denníka N

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info