HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Britská očkovacia komisia odrádza od očkovania 12- až 15-ročných proti COVID-19

Ilustračný obrázok / Pixabay

Britská očkovacia komisia neodporúča očkovanie 12- až 15-ročných detí vakcínou proti koronavírusu, píše nemecký časopis Stern.

Stála komisia pre očkovanie (Stiko) v Nemecku očkovanie proti korone od 12 rokov odporúča. V Spojenom kráľovstve je však situácia iná.

Britská očkovacia komisia (JCVI) sa prekvapivo vyslovila proti plošnému očkovaniu 12- až 15-ročných detí vakcínou proti koronavírusu. Hoci komisia rozšírila svoje odporúčania týkajúce sa očkovania detí a dospievajúcich v tejto vekovej skupine trpiacich ochoreniami srdca, pľúc a pečene, nechcela vydať všeobecné odporúčanie týkajúce sa očkovania.

Bola to chyba! (Gerald Grosz)

Prínos v tejto vekovej skupine je zanedbateľný

Vo vyhlásení Public Health England sa uvádza, že zdravotný prínos očkovania je pre zdravých ľudí v tejto vekovej skupine zanedbateľný. Komisia doteraz odporúčala očkovať 12- až 15-ročné deti len vtedy, ak patria do skupiny osôb, ktoré sú obzvlášť ohrozené COVIDom-19. Patria sem napríklad ľudia s potlačeným imunitným systémom.

Mimoparlamentná vyšetrovacia komisia v Holandsku chce žalovať vládu kvôli očkovaniu proti COVIDu

Len pred týždňom britské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že sa pripravuje na všeobecné očkovanie 12- až 15-ročných detí v najväčšej časti krajiny, v Anglicku. Spočiatku nebolo jasné, či sa vláda bude riadiť odporúčaním očkovacej komisie, dodáva Stern.

Ako chce Izrael zastaviť šírenie delty (Mareike Enghusen)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info