HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čekovský z OĽaNO chce robiť poriadok so Žilinkom. Sám v minulosti selektoval novinárov

Kristián Čekovský
Kristián Čekovský. Autorka fotografie_ Jana Vaľová. Zdroj: FB J. Vaľovej

Jana Vaľová upozornila na odporujúce si postoje poslanca Kristiána Čekovského z OĽaNO. Ten sa dnes hrá na demokrata a chce vypočúvať Žilinku za to, že nevpustil novinárky na tlačovku. Čekovský však sám v minulosti zakazoval na výbor vstup novinárovi.

Vaľová upozorňuje na pokrytectvo Čekovského

„Predseda výboru pre kultúru a médiá Čekovsky Oľano – ide predvolávať na výbor a moralizovať generálneho prokurátora M. Žilinku!“ upozornila Jana Vaľová na sociálnej sieti.

„Kvôli kapacite miestnosti sa na jeho TB nedostali 2 novinárky ( Denník N a SME),“ vracia sa k udalostiam poslankyňa. Následne upozornila, že pritom sám Čekovský v minulosti na výbor nepustil novinára, ktorý bol ale pritom prednostne ohlásený e-mailom.

„Dôvodom mala byť vraj plná miestnosť, aj keď nebola. Upozornila som ho na to. Arogantne sa usmieval a ukázal mi palce hore, že takto je to správne! Čo za morálni ľudia nás tu dnes chcú súdiť, nás všetkých aj pána Žilinku a vykladať zákony?“ kladie otázku smeráčka.

Taraba sa s novinármi a politikmi nemaznal! Vtedy im paragraf 363 nevadil, lebo Havran?

Čo urobil Čekovský v októbri 2020?

Pripojila aj svoj starší príspevok z Facebooku, kde popisovala udalosť, ktorá sa stala. Jej príspevok z 20. októbra 2020 sa volal „Čekovský z OĽaNO pod rúškom protipandemických opatrení určuje, ktorých novinárov pustí, či nepustí na výbor“.

„Na včerajšom zasadnutí Výboru NR SR pre kultúru a médiá sme boli svedkami toho, ako si vládne hnutie OĽaNO predstavuje demokraciu v praxi. Dozvedela som sa, že na verejné rokovanie výboru nebol vpustený istý novinár, ktorý niekoľko dní vopred prostredníctvom e-mailu avizoval svoj záujem o účasť. Dostal odpoveď, že pre opatrenia v rámci pandémie ochorenia COVID-19 majú obmedzený počet miest pre hostí a kapacita v zasadacej miestnosti je už plná,“ písala v októbri poslankyňa.

„Ako však dokazuje fotografia, niekoľko stoličiek pre novinárov na výbore zostalo prázdnych. Keď som sa na to opýtala predsedu výboru a poslanca OĽaNO Kristiána Čekovského, odpovedal, že o tom, ktorý novinár môže alebo nemôže prísť na výbor, rozhoduje teraz on na základe interných pokynov Národnej rady SR v rámci COVID-19,“ pripomenula Jana Vaľová.

Šeliga sa môže ísť červenať. TOTO od Štubniaka bude ťažko rozdýchavať

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info