P. Tóth: Po Kováčikovi je zrelý na stíhanie aj Lipšic
02 | 09 | 2021 I Ivan Mihale


Peter Tóth na portály ďateľ.sk uverejnil  komentár k situácii ohľadne situácie špeciálneho prokurátora D. Lipšica. Komentár preberáme v plnom znení.
Štúdiom uznesenia generálnej prokuratúry o zrušení uznesení vyšetrovateľa NAKA a prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry vo veci kriminálnika Pčolinského by človek mohol nadobudnúť nesprávny dojem. Mohol by spočívať v závere, že dozor konajúci prokurátor je nekompetentné jelito.


Nie, prokurátor Kysel, pravá ruka Matovičovho Himmlera Lipšica nie je ani nekompetentný, ani neschopný. A preto je namieste otázka:

Ako je možné, že pri dozore trestnej veci kriminálnika Pčolinského ignoroval okolnosť, že bola od prvopočiatku postavená na procesne neudržateľne vykonaných dôkazoch?


Remišová chce riešiť právomoci generálneho prokurátora na koaličnej rade
Vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová chce mimoriadnu koaličnú radu k otázke právomocí generálneho prokurátora a využívaniu sporného paragrafu 363 Trestného poriadku. Čítať ďalej
02 | 09 | 2021 | Imrich Kovačič / TASR
Rozumné vysvetlenie by mohlo znieť približne takto:

Dozor konajúci prokurátor po dohode s Matovičovým Himmlerom Lipšicom zámerne ignoroval, ba dokonca možno aj podporoval hromadenie procesných chýb vyšetrovateľom NAKA preto, aby

1. pomohol kriminálnikovi Pčolinskému vysekať sa z nepeknej šlamastiky;


2. neskôr mohol nápravu tejto právnej spúšte interpretovať ako zlyhanie generálnej prokuratúry, menovite Maroša Žilinku, ktorý sa však z konania v predmetnej veci vylúčil.

Mimochodom, škrabáci hlavného prúdu podozrivo obchádzajú fakt, že Matovičov Himmler Lipšic vystupoval v Pčolinského trestnej veci ako podstatný svedok obhajoby. Nie je to však všetko.

Mlčia aj o tom (i keď o tom veľmi dobre vedia!), že bývalý „pro bono“ advokát Lipšic v súčinnosti s kumpánom a kriminálnikom Pčolinským v postavení riaditeľa SIS zabezpečili antedatovanie ukončenia služobného pomeru kriminálnika Beňu pred dátumom obvinenia exnámestníka riaditeľa SIS zo závažných zločinov. Urobili to preto, aby kovaný kriminálnik Beňa neprišiel o výsluhový dôchodok, na ktorý sa mu skladáme z našich daní.

Keď už tento štát trestne stíha(l) troch prezidentov Policajného zboru, nie je na mieste konečne posvietiť si podobným spôsobom aj na druhého špeciálneho prokurátora v rade?


„Ježišmária, ukážte to! On má dieru v krku!!!! Hororové VIDEO protestujúceho muža, do ktorého strelil policajt
Protesty proti nenávidenej vláde opäť naplno prepukli včera, na Deň Ústavy. To, čo sa dialo v Bratislave tu však už dlho nebolo. Policajti dokonca použili aj streľbu gumovými projektilmi. A tá sa nezaobišla bez následkov, respektíve zranenia... Čítať ďalej
02 | 09 | 2021 | Jozef Uhlarik