HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na stavbu stanice pre mačku divú v zoo Bojnice by sa malo presunúť 80.000 eur

Ilustračná foto/ Zdroj: j: ILUSTRAČNÉ - SME

Na výstavbu karanténnej a rehabilitačnej stanice pre mačku divú v Národnej zoologickej záhrade Bojnice by sa mohlo presunúť 80.000 eur. Vyplýva to z návrhu, ktorým sa má zmeniť účel použitia kapitálového transferu. Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR predložilo materiál do medzirezortného pripomienkového konania.

Zoo Bojnice predložila v roku 2018 envirorezortu žiadosť o kapitálový transfer v sume 80.000 eur. Peniaze boli pridelené na dofinancovanie druhej časti stavieb realizovaných v rámci rekonštrukcie objektov – investičná akcia Voliéra pre dravé vtáky.

Pročka skoro zožral medveď

„Uvedenú investičnú aktivitu nie je možné aktuálne zrealizovať, pretože by celkové výdavky na realizáciu presiahli sumu 400.000 eur, pričom tieto výdavky by mali vplyv na aktuálnu finančnú kondíciu organizácie,“ tvrdí ministerstvo.

Stanica pre mačku divú by mala byť využívaná na rehabilitáciu zranených, osirelých alebo hendikepovaných jedincov, zvyšovanie ich kondície a životaschopnosti na prežitie v prirodzenom prostredí. Vybudovaním by sa zabezpečili nové chovné priestory v rozsahu medzinárodne významného špecializovaného chovného zariadenia, aké na Slovensku nie je.

„Ježišmária, ukážte to! On má dieru v krku!!!! Hororové VIDEO protestujúceho muža, do ktorého strelil policajt

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info