HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Žiaci sa opäť môžu vzdelávať o elektroodpade

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Žiaci sa o životnom cykle elektroodpadu môžu učiť prostredníctvom nového ročníka projektu Elektroodpad-Dopad5. Školy budú zároveň elektroodpad zbierať. Informovala o tom komunikačná manažérka CEEV Živica Eva Sládková.

Živica aktuálne spustila prihlasovanie. Výzva je otvorená do 19. septembra. Projekt je určený pre druhý stupeň základných škôl a pre stredné školy. Odborná porota podľa Sládkovej vyberie z prihlásených záujemcov 20, ktorí sa tento rok zúčastnia na programe.

„Poskytneme im bezplatný webinár pre učiteľov, trojdňový kurz pre akčné tímy, metodické a informačné materiály k téme elektroodpadu, zberné nádoby a odvoz elektroodpadu, ale tiež exkurziu do prevádzky spoločnosti v Banskej Bystrici, ktorá takýto odpad spracúva,“ priblížila manažérka projektu Lesanka Blažencová.

Vlani sa zapojilo do projektu 21 škôl a tému elektroodpadov začlenili do 23 predmetov. V rámci dištančného vzdelávania prehľadali žiaci skrine doma, zaviedli domáci zber batérií a vyzbierali vyše 7000 kíl elektroodpadu, uviedla Sládková.

Zúfalá vláda zaťahuje do očkovania po deťoch aj mládež. A novodobí pionieri agitujú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info