HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slováci húfne kupujú „zájazdy“ na Pápeža do Maďarska

Na snímke dole uprostred pápež František požehnáva veriacim po prvej generálnej audiencii v Aule Pavla VI. vo Vatikáne 4. augusta 2021. / TASR/AP

Už o doslova pár týždňov k nám historicky po prvý raz zavíta pápež František I. Táto návšteva si získava samozrejme aj pozornosť veľkej časti Slovákov. Väčšina z nich sa však plánuje zúčastniť radšej návštevy Pápeža v Maďarsku. Dôvodom sú pandemické opatrenia.

Kým Maďarsko pristupuje k návšteve Pápeža ako k masovému podujatiu duchovného rozmeru pre všetkých veriacich, slovenskí politici uprednostnili iba tých zaočkovaných. Niektoré farnosti sa preto rozhodli usporiadať k našim južným susedom zájazdy.

Návšteva pápeža na Slovensku je naplánovaná od 12. do 15. septembra. Ešte predtým však Svätý Otec zamieri na maďarskú pôdu. To využili niektoré farnosti a k naším južným susedom organizujú autobusové zájazdy.

Bukovský a Šuch: Pápežova návšteva je načasovaná úplne presne. Vláda mení všetky motívy na peniaze

O týchto aktivitách je dobre informovaná aj Konferencia biskupov Slovenska. „Viem zatiaľ asi o desiatke autobusov zo Slovenska, určite mnoho ľudí pôjde aj individuálne. Presné čísla nepoznám,“ uviedol pre Topky.sk hovorca KBS Martin Kramara.

V Maďarsku platia pri návšteve pápeža menej prísne opatrenia, ako na Slovensku. U nás sa na Svätého Otca budú môcť totiž prísť pozrieť iba tí, ktorí sú plne zaočkovaní. Ministerstvo zdravotníctva toto opatrenie vysvetlilo tým, aby mohlo ísť na podujatie čo najviac ľudí, no zároveň sa eliminovalo riziko šírenia koronavírusu. Okrem toho je potrebné sa na jednotlivé podujatia dopredu registrovať a následne obdržať vstupenku.

Smiešna účasť Slovákov na návšteve pápeža: Bude musieť vláda prehodnotiť podmienku očkovania?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info