HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Blaško: Dajte lekárovi podpísať toto vyhlásenie o zodpovednosti a žiadny vám vakcínu nepodá

Rastislav Blaško sa aj takto snažil pred štyrmi rokmi dostať do čela bratislavskej župy. Zdroj: FB / Rastislav Blaško

 Ako na lekárov pred vpichom experimentálnej vakcíny radí nielen právnik Peter Weis, ale aj bývalý kandidát na bratislavského župana Rastislav Blaško. Choďte sa dať očkovať s vyhlásením v ruke. To pripravil právnik Weis. 

Rastislav Blaško si pomohol dokumentom, ktorý vypracoval právnik Peter Weis a jeho kancelária. V statuse navyše PhDr. Blaško zverejňuje aj Vyhlásenie o zodpovednosti, ktoré radí dať lekárovi podpísať ešte predtým, ako vám do tela aplikuje látku. Po tomto poučení je Blaško presvedčený, že žiadny lekár vám z donútenia niekoho druhého experimentálnu vakcínu nepichne.

Všetci lekári, ktorí sa pokúsia vpraviť pacientovi látku môžu porušiť Hippokratovu prísahu

„Priatelia, tento dokument, keď si vytlačíte a pôjdete sa dať „akože“ zaočkovať a urobíte si z toho aj video dokumentáciu, tak vám garantujem, že sa nenájde lekár, alebo zdravotník, ktorý vám to podpíše a tým pádom vás odmietnu zaočkovať, o čom budete mať relevantný dôkaz,“ píše v statuse Rastislav Blaško, ktorý tak radí tým, ktorí sú donútení ísť sa zaočkovať. Blaško priznáva, že toto vyhlásenie vypracovala advokátska kancelária Weis & Partners.

Očkovanie ohrozuje licencie lekárov, tvrdí právnik Weis

„Všetci lekári, ktorí sa pokúsia vpraviť pacientovi látku, ktorá sa nazýva v mainstreame vakcínou proti kovidu, môžu porušiť Hippokratovu prísahu,“ píše v jednom zo svojich blogov Peter Weis a upozorňuje na to, že prísahu a zodpovednosť lekára nemožno obmedziť žiadnym vyhlásením. „Žiadnym naoko informovaným súhlasom ani zmluvným vzťahom s pacientom,“ dodáva právnik, podľa ktorého je v očkovacích centrách zodpovednosť rozpustená medzi viacerých. Podstatou ale je, aby nikto, kto spolupracuje na podaní očkovacej látky nemusel cítiť priamo zodpovedný. „V ambulancii to však bude iné. A pôjde o deti. Právnici, pripravte sa, v hre sú licencie lekárov, ktorí sa spreneveria svojmu poslaniu a povolaniu,“ konštatuje okrem iného právnik Peter Weis.

A práve na jeho slová sa odvoláva aj Rastislav Blaško, bývalý slovenský mimoparlamentný politik, novinár, publicista či fotoreportér, ktorý v roku 2002 inicioval právo voliť zo zahraničia v parlamentných voľbách. V roku 2001 kandidoval v prvých voľbách na župana BSK kedy obsadil 6. miesto z 13 kandidátov.

Advokát Weis: Zamestnávateľ nemá právo vyžadovať od zamestnanca potvrdenie o očkovaní

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info