HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Švajčiarsko odmietlo návrh na zákaz fosílnych palív. Nulové uhlíkové emisie do 2050 vraj dosiahne aj tak

Ilustračné foto / Pixabay

Švajčiarsko odmietlo výzvu na zákaz fosílnych palív. Vláda tvrdí, že krajina je na ceste k splneniu svojho vopred stanoveného cieľa dosiahnuť do roku 2050 čisté nulové emisie skleníkových plynov, informuje portál RT.

Skupina pre klimatickú kampaň Glacier Initiative predložila v stredu správu švajčiarskemu parlamentu. Nariaďuje v nej vláde postupne vyradiť fosílne palivá, zaviesť lineárne zníženie emisií skleníkových plynov a zaviesť rámec pre spoločnosť a hospodárstvo do roku 2050.

Švajčiarska vláda rýchlo reagovala na tento návrh a označilo ho za nepotrebný. Keďže krajina je už na ceste k dosiahnutiu cieľa čistých nulových emisií skleníkových plynov do roku 2050.

Švajčiarsko ďalej poznamenalo, že „má vlastný záujem na obmedzení zmeny klímy“. Vláda dodala, že návrh v „určitých oblastiach“ zachádza „príliš ďaleko“.

Vo Francúzsku sa v priemere zdemoluje jedno očkovacie alebo skríningové centrum denne

Švajčiarsko je silné v oblasti inovácií a financií, a preto má dobrú pozíciu na dosiahnutie nulových emisií do roku 2050.

Medzitým Švajčiarsko čelí najväčšiemu nárastu klimatických zmien. Pretože dochádza k suchým letám, silným zrážkam a stále vzácnejšiemu zimnému snehu. Taktiež sa zvyšuje tlak na vládu s cieľom riešiť vplyv globálneho otepľovania.

Thajská polícia použila slzný plyn a gumové projektily proti demonštrantom protestujúcim proti vláde (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info