HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Francúzski zdravotníci, učitelia a hasiči podávajú kvôli povinnému očkovaniu hromadné výpovede (VIDEO)

Zdravotníci vo Francúzsku na protest proti ich povinnému očkovaniu pozahadzovali biele plášte a dali hromadné výpovede. Zdroj: FB / Peter Lipták

Povinné očkovanie proti COVID-19 úplne zaslepilo aj francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. A to až tak, že ho nariadil všetkým zdravotníkom. Oni sa proti tomu búria. Dávajú hromadné výpovede.

Covid šialenstvo neprežívame len na Slovensku. Šíri sa prakticky po celom svete. Vo Francúzsku schválil parlament prezidentom navrhnutý zákon, ktorý vyžaduje od všetkých zdravotníckych pracovníkov povinné očkovanie. Ako sa k tomu postavili zdravotníci a s nimi aj učitelia a hasiči, ukazuje vo videu na sociálnej sieti lekár Peter Lipták.

Francúzski zdravotníci, učitelia či hasiči, vyšli po návrhu prezidenta Macrona najskôr do ulíc, no keď to nepomohlo, prikročili k ráznemu kroku. Prezident im totiž oznámil, aby sa do 15. septembra začali očkovať, inak im hrozí dočasné prepustenie. Práve preto sa mnohí zdravotníci, učitelia i hasiči rozhodli, že radšej ako povinné očkovanie experimentálnymi vakcínami si vyberú to, že dajú výpoveď sami.

A aby toho nebolo málo, Emmanuel Macron varoval Francúzov, že ak sa miera očkovania nezvýši, „položí na stôl otázku povinného očkovania pre všetkých obyvateľov Francúzska“! A to bude ešte len tanec…

Mohutné proti covidové protesty a „divočina“ po celom svete, na Slovensku iba „letný vánok“ (VIDEÁ)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info