HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Sudcovia znížili trest násilníkovi, pretože znásilnenie trvalo iba 11 minút

Ilustračné foto / pixabay

Stovky ľudí protestovali v nedeľu pred švajčiarskym odvolacím súdom, ktorý minulý mesiac znížil trest odňatia slobody násilníkovi. Súd tvrdil, že znásilnenie trvalo iba 11 minút a obeť nebola vážne zranená, informuje portál Breitbart.

Jedenásť minút znásilňovania je vraj príliš málo

Hlavne protestujúce ženy pred bazilejským súdnym dvorom držali transparenty a kričali „11 minút je 11 minút príšernosti!“ Odmietli rozsudok súdu, ktorý znížil dĺžku väzby 33-ročnému obžalovanému zo 4 rokov a troch mesiacov na tri roky.

V rozsudku z minulého mesiaca sudca tiež uviedol, že obeť znásilnenia vyslala „určité signály“, informovali švajčiarske médiá. Hovorkyňa súdu odmietla bližšie vysvetliť toto vyjadrenie sudcu.

Mladí Francúzi sa chcú zámerne nakaziť koronavírusom, aby sa vyhli očkovaniu

K znásilneniu došlo vlani vo februári po návšteve nočného klubu. Ženu znásilnili 33-ročný muž a jeho 17-ročná spoločníčka. V súčasnosti sa stále súdia na súde pre mladistvých vo Švajčiarsku. Totožnosť muža ani obete nebola odhalená.

Vinná je obeť?

Advokát obete uviedol, že bola šokovaná verdiktom odvolacieho súdu, ktorý zrejme čiastočne vinil obeť zo znásilnenia. Sudca oznámil rozsudok v súdnej sieni minulý mesiac, ale písomné rozhodnutie bude zverejnené až o niekoľko týždňov, uviedol súd.

V Poľsku sa protestujúci sa dostali do zrážky s policajtmi po smrti zadržaného muža

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info