HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Karahuta sa tvrdo pustil do „odborníkov“, ktorí o poľnohospodárstve iba kecajú nezmysly

Na snímke predseda parlamentného výboru NR SR pre poľnohospodárstvo a životné prostredie Jaroslav Karahuta (Hnutia Sme rodina) / TASR - Jakub Kotian

„Názory, s ktorými sa dá iba súhlasiť“, tak hodnotí komentáre dlhoročného odborníka, skutočného a rozhľadeného, Jozefa Sedláka, predseda poľnohospodárskeho výboru NR SR Jaroslav Karahuta. Odborník Sedlák je však na našom žurnalistickom i všeobecne publicistickom nebi v tejto oblasti posledný Mohykán. Na druhej strane, vyrojila sa armáda vševedkov, ktorým je všetko jasné, všetko vedia riešiť – akurát – sú to hlupáci.

„Slovensko v oblasti poľnohospodárstva a produkcie potravín neprišlo iba o svoju sebestačnosť, ale hlavne o ZDRAVÝ ROZUM“. Začína svoj status na sociálnej sieti Jaroslav Karahuta.

Reprofoto FB (@Jaroslav Karahuta)
Slovenský „Oxford“

„Na sociálnych sieťach kraľujú názory “ odborníkov “ na stratégiu rozvoja živočíšnej produkcie. Denne sa dočítate o neschopnosti politikov zabezpečiť potravinovú sebestačnosť, nájdete tam stovky statusov o nezmysle dovozu bravčového, hydinového a hovädzieho mäsa .. atď….“. Pokračuje zostra poslanec Karahuta.

Naša malosť – svoje si nedáme…

„Skúste oznámiť starostovi obce, že idete postaviť modernú maštaľ určenú pre chov hovädzieho dobytka, hydiny, alebo nedajbože ošípaných … okamžite máte na stole petíciu, ktorá starostovi doslova “ zakáže “ súhlasiť so zahájením stavby ( veď petíciu podpísali jeho voliči a Tí mu to pri ďalších voľbách spočítajú )“. Píše o faktickej nemožnosti čokoľvek pre poľnohospodárstvo a potravinovú bezpečnosť na Slovensku urobiť predseda agrárneho výboru parlamentu.

„Informácie o situácii v agrorezorte vnímam ako strašné!“ hovorí Karahuta

Spoločnosť sa rozdelila

„Na sociálnych sieťach vládnu zástancovia environmentálnej a klimatickej stability sveta. Pričom takmer všetci bojujú proti rastu lokálnej živočíšnej produkcie a zvyšovaniu obsahu CO2, pretože kravské prdy sú vraj emisnou katastrofou pre ľudstvo. Všetci propagujú EKO a BIO potraviny, ale tie bez EKO organických hnojív ( maštaľného hnoja ) vyprodukujeme asi ťažko. A už vôbec si neviem predstaviť znížiť CO2 v ovzduší, keď najlepším úložiskom a súčasne emitentom CO2 je práve pôda.“ Vyvracia Karahuta priam „nobelovské múdrosti, vrátane mnohých „enviro“politikov.

„Pôda bez uloženého organického uhlíka ( bez HUMUSU ) asi ťažko splní svoju vodozádržnú funkciu.“

Hlúpe frázy o trhu

„A potom je tu druhá skupina, ktorá síce tvrdí, že všetko z dovozu je doslova humus a že obchodné systémy nás živia odpadom, ale cena nepustí a akcia je „základným ukazovateľom kvality potravín“.
Čiže, ak ide o cenu, všetky environmentálne zábrany sa u tejto skupiny ľudí rozplývajú ako ranná hmla a nevadí im, že dovezené mäso pochádza z oblastí vyklčovaných Brazílskych dažďových pralesov, že je často vychované z krmív s vysokým obsahom antibiotík, alebo iných rastových stimulátorov.“

Ako ďalej?

„Riešenie pre budúcnosť, pre environmentálnu, klimatickú a sociálnu stabilitu našej krajinu, rozvoj vidieka a potravinovú bezpečnosť štátu je iba jedno , VERTE VIAC ZDRAVÉMU ROZUMU AKO NEREÁLNEMU POPULIZMU SOCIÁLNYCH SIETÍ“ . Píše Jaroslav Karahuta a vyzýva – „PODPORUJME LOKÁLNU PRODUKCIU“. (Miklošová teória o dovoze potravín, ako univerzálneho riešenia potravinovej bezpečnosti štátu je ekonomický, sociálny, klimatický a environmentálny NEZMYSEL Pripomína expert zo Sme – rodina.)

(Medzititulky red. HD.)

Plán obnovy je výsmech do očí poľnohospodárov a potravinárov – znie názor odbornej Komory

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info