HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Remišová blúzni o rozviazaných rukách polície. O podozreniach a „vyrábaných“ svedkoch ani slovo.  

Veronika Remišová a Peter Pellegrini / Fotokoláž (via TASR)

„Ďalší “naši ľudia” strany Smer a Hlas majú problém. Polícia včera obvinila blízkeho priateľa a dôverníka Roberta Fica, oligarchu Miroslava Výboha,“ teší sa V. Remišová. Hovorí o rozviazaných rukách polície. Obrovské podozrenia, ktoré v súvislosti s výpoveďami svedkov rezonujú Slovenskom, nijak Remišová nekomentuje.  

Veronika sa teší

„Ďalší “naši ľudia” strany Smer a Hlas majú problém. Polícia včera obvinila blízkeho priateľa a dôverníka Roberta Fica, oligarchu Miroslava Výboha,“ teší sa Veronika Remišová.

Ministerka hovorí o rozviazaných rukách polície. „Je vidieť že polícia, keď má voľné ruky, tak má aj výsledky, dokáže dotiahnuť vyšetrovanie veľkých káuz do konca a nerieši len malých podvodníčkov a úplatky v podobe kila klobás, ako to bolo za Roberta Fica. Teraz polícia odkrýva aj veľké prípady, v ktorých vysokí štátni úradníci okrádali občanov o milióny eur. V týchto kauzách vypovedajú bývalí najbližší spolupracovníci Roberta Fica a Petra Pellegriniho a vypovedajú dokonca o zapojení Petra Pellegriniho do týchto korupčných schém,“ teší sa Remišová. Obrovské podozrenia, ktoré v súvislosti s výpoveďami svedkov rezonujú Slovenskom, nijak nekomentuje.

Ministerstvo zahraničných vecí prerušilo Výbohovi výkon funkcie honorárneho konzula Monaka v SR

Remišová už pozná výsledok vyšetrovania

Zdá sa, že Remišová už má všetko vyšetrené. „Najnovšia medializovaná informácia o zadržaní bývalej šéfky Finančnej správy a obvinení bývalého štátneho tajomníka Kuruca potvrdzuje, že vyšetrovanie rozsiahlych korupčných trestných činov v IT sektore pokračuje. Strana Smer a Hlas nesú plnú zodpovednosť za tieto korupčné schémy a za podvodníkov, ktorí parazitovali na peniazoch všetkých občanov Slovenska aj v IT oblasti,“ napísala.

„Práve výpovede o korupcii v IT oblasti smerujú nielen voči oligarchom Smeru a priateľom Roberta Fica, ale aj k “digitálnemu lídrovi” Petrovi Pellegrinimu,“ nádeja sa líderka Za ľudí.

Boj proti korupcii je prvá a najdôležitejšia priorita

Remišová absolútne nereflektuje na verejnú mienku. Občania Slovenska sú presvedčení, že vláda kradne. Aj inštitúcie, ktoré kontrolujú štát a korupciu naznačujú, že sa robili pochybné tendre. Remišová však hrdo píše: „Po prevzatí bývalého úradu Petra Pellegriniho a jeho spolustraníka Richarda Rašiho som vyhlásila stopku vybavovačkám a akýmkoľvek korupčným pokusom. Na môj podnet Najvyšší kontrolný úrad skontroloval rozsiahly IT projekt za desiatky miliónov eur, kde boli zistenia natoľko vážne, že sa nimi zaoberá polícia. Tu sa však úsilie nekončí a budú nasledovať ďalšie vyšetrovanie a zistenia príslušných orgánov. Boj proti korupcii je prvá a najdôležitejšia priorita, ktorá je nezlučiteľná s akýmkoľvek pôsobením Smeru a Hlasu v akejkoľvek vláde.“

Šok: Ficov Smer je so 16 percentami už na čele prieskumov, Hlas je druhý, OĽaNO až štvrté!

Komentujúci to vidia inak

Na jej slová o boji proti korupcii reagujú aj komentujúci. Ľuboš napísal: „Oháňate sa tým, ako zatvárate ľudí, čo okrádali občanov SK. Áno, to je super. Akurát že teraz ste vo vláde, čo tak nezmyselne rozhadzuje miliardy, ako žiadna predtým. Tak čo je teraz horšie? Asi to je jedno. Výsledný efekt pre bežných ľudí je ten, že peniaze mať nebudú a je jedno, či niekto miliardu ukradne alebo „vyhodí“ von oknom. Nemáte sa čím chváliť… vôbec.“

Remišová mu odpovedá bez kúska sebareflexie, ako nevedeli, čo je dobré tak skúšali nájsť ten správny prístup a niekedy sa robia aj chyby.

Zodpovední sú Smer a Hlas

Veronika Remišová svoj oslavný príspevok na seba uzatvára takto: „Potvrdzujú sa podozrenia, že štátni úradníci boli vo vládach Roberta Fica a Petra Pellegriniho často len bábkami v systéme organizovanej korupcie a trestnej činnosti, ktorú riadili z pozadia práve priatelia a dôverníci čelných predstaviteľov Smeru. Za toto nesú plnú zodpovednosť politici Smeru a Hlasu, ktorí sa aj útokmi na políciu a prokuratúru snažia za každú cenu vyhnúť zodpovednosti za tento stav.“

Fico varuje Matoviča, Lipšica aj Mikulca: Dôjde k politickému aj k právnemu prešetreniu vašej práce (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info