HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Preberať dôvernosti cez smartfón je riskantné, varuje expert

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Neexistuje oficiálny dôkaz, že by váš telefón nepretržite odpočúval vaše rozhovory. Pre istotu sa ale vyhnite diskusiám o financiách a obchodným rokovaniam,“ radí špecialista na komunikáciu Mark Sherman. Uviedol 1prime.ru.

Každý, kto používa smartfón si zrejme všimol, že ak v telefonáte spomeniete názov nejakého produktu, zrazu vám sociálne siete a vyhľadávače „zázračne“ núkajú reklamy práve naň. Preto si v tejto súvislosti mnohí kladú otázku, aké témy by radšej nemali počas telefonovania rozoberať.

Rátajte radšej s tým, že vás smartfón „počúva“

„Neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by váš telefón nepretržite odpočúval vaše rozhovory. Navyše sa početné štúdie pokúšali dokázať opak. Napriek tomu sa neodporúča diskutovať v telefóne o dôverných informáciách,“ hovorí výkonný partner komunikačnej agentúry B&C Mark Sherman.

Po očkovaní v Holandsku umrelo zatiaľ 491 ľudí! Ženy hlásia problémy s menštruáciou

Expert napríklad odporúča, aby ste po telefóne nerozoberali stav svojich financií, nehovorili o množstve transakcií či hotovosti a už vôbec nie o svojom účte. „Podvodníci môžu tieto údaje jednoducho ukradnúť a previesť na svoj bankový účet,“ varuje Sherman.

Priemyselná špionáž

Tiež sú časté prípady odpočúvania ako súčasť priemyselnej špionáže. Ak vyjednávate s klientom alebo partnerom telefonicky, potom vám ho môžu konkurenti po vypočutí vašich dialógov jednoducho ukradnúť. Povedzme tak, že mu ponúknu výhodnejšie podmienky spolupráce alebo cielene narušia dohodu.

„Telefón preto z tohto pohľadu nie je najbezpečnejším kanálom na rokovania. Takže vysokí predstavitelia vždy radšej komunikujú v obchodnom formáte osobne,“ uzatvára Sherman.

Vopred pripravený plán na predaj vakcín, ktorým sa vytvára večná pandémia? Na video upozorňuje právnik Weis

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info