HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Finančník Martin K. je opakovane protiprávne zadržaný, obvinený a väznený, tvrdí jeho obhajca

Martin Kvietik v rukách polície. FOTO TASR

Finančník Martin K. je opakovane protiprávne zadržaný, obvinený a väznený za údajnú korupčnú trestnú činnosť, aktuálne na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Uviedol to pre TASR jeho obhajca Dušan Ivan.

„Aj v tomto prípade na základe neoverenej výpovede tzv. kajúcnika, ktorú v priebehu trestného konania v konkrétnych súvislostiach žiaden z vykonaných dôkazov nepotvrdzuje a podstatnú väčšinu z nich priamo vyvracia. Navyše orgány činné v trestnom konaní tzv. kajúcnikovi nezákonne poskytli benefit dočasným odložením obvinenia, čo samo o sebe vyvoláva nezákonnosť a nedôvodnosť trestného stíhania Martina Kvietika,“ uviedol.

Ďalší Slovák „porazil“ policajnú hliadku na hraniciach. Na vodiča Jozefa si len tak neprídu (VIDEO)

Špecializovaný trestný súd i Najvyšší súd SR, podľa Ivana argumenty obhajoby, týkajúce sa nielen tohto benefitu, ale aj iných podstatných súvislostí trestného konania pri svojom rozhodovaní o väzbe Martina K. úplne ignorovali a nijako sa s nimi nevysporiadali. „Týmto, žiaľ, doposiaľ podporujú neústavný a nezákonný stav, čo je v právnom štáte neprípustné. Martin Kvietik využije v ďalšom konaní na obranu svojich opätovne nespravodlivo poškodzovaných práv všetky dovolené aj mimoriadne právne prostriedky,“ zdôraznil advokát.

Martin K., riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) Gabriela B. a ďalších päť obvinených pre korupciu sú od 23. mája stíhaní väzobne. Zadržali ich v rámci policajných akcií s krycími názvami Latifundista a Feudál. Obvinení sú z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímanie úplatku, podplácanie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Predtým Martina K. prepustil z väzby 11. marca Najvyšší súd SR. Vo väzbe bol od júla 2020, keď bol zase zadržaný počas akcie Dobytkár.

Fico: Elitný vyšetrovateľ Čurilla dával pokyny čo všetko majú alebo nemajú porozprávať, aby to sedelo (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info