HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šándor: Na Slovensku zúri vojna policajných skupín a spravodajských zložiek!

Fotokoláž / Redakcia (via Facebook/NAKA/PZ SR/ SIS/UV SR/HD)

Renomovaný bezpečnostný analytik Andor Šándor hodnotil situáciu a okolnosti okolo prípadu pozastavenej činnosti Vedúcej špecializovaného tímu UIS Diany Santusovej. Sándorovi, okolnosti ktoré sa dejú, nepripomínajú očistu, ale skôr vojnu medzi policajnými a spravodajskými skupinami. Toto však Mikulec rázne popiera.  

Pre TA3 poskytol telefonický rozhovor významný a medzinárodne uznávaný bezpečnostný analytik a poradca Andor Šandor v ktorom, kritizoval aplikovaný systém kajúcnika a vyšetrovacej väzby.

Kritik Šándor

Veľmi kriticky sa postavil k ostentatívnemu spôsobu policajného zaistenia šéfa SIS policajnou odnožou NAKA.

Podľa jeho slov je to gestapácko-eštebácke, aby šéfovi elitnej spravodajskej služby provokatívne a zbytočne vtrhli ráno o štvrtej do bytu cez vykopnuté dvere policajti. Taktiež generál v zálohe dodal, že situácia, kedy je vo vyšetrovacej väzbe šéf SIS a jeho traja námestníci, bývalý šéfovia polície, ex-šéf NAKA, sudcovia, začína byť nebezpečná a neistá. Zároveň povedal, že je úplne za očistu v represívnych zložkách štátu, avšak tento proces mu nepripadá ako očista, ale ako vojna medzi policajnými a spravodajskými skupinkami.

Zmaril Kovařík schválne akciu na zadržanie svedkov obvinených z krivej výpovede?

Komentujúci v tom majú jasno

Na sociálnej sieti Facebook sa k článku vyjadrili viacerí užívatelia.

Napríklad podľa názoru pána Mariána Šimášeka.: „Mikulec dobre vie, ako NAKA manipuluje vyšetrovanie v prospech vládnej sebranky cez pofidérnych svedkov-kajúcnikov. Už im prihára, pretože inšpekcia policajného zboru by vyšetrovateľov NAKA pekne podala a tí by začali spievať. Preto sa musí bezdôvodne odvolávať vyšetrovateľka inšpekcie policajného zboru…. Sám sa týmto Mikulec priznal, že ma strach z prevalenia špinavostí, ktoré sa dejú v NAKe a jej účelové zatýkanie. Čistá mafia.“

Taktiež sa pod príspevok TA3 na Facebooku vyjadril užívateľ Ľuboš Jakubík, podľa ktorého názoru: „Tu už sa končí všetka sranda. Mikulcovi a Lipšicovi tečie do topánok, tak sa potrebujú zbaviť nepohodlného človeka a pôjdu aj cez mŕtvoly. Toto už nie je právny, ale policajný štát riadený Štb-ákmi.“

Škandál: Na detektore lži bude vyšetrovateľku Santusovú kontrolovať manželka advokáta najväčšieho udavača Makóa!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info