HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

YouTube cenzuruje videá brazílskeho prezidenta Bolsonara, nesúhlasí s jeho názorom na opatrenia proti Covidu

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro / TASR
YouTube cenzuruje kanál brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara. V stredu odstránil 15 videí, pretože porušovali obsahové pravidlá spoločnosti šírením dezinformácií o Covid-19. O téme informuje portál RT.

Kanál YouTube obsahuje rôzne videá, ako aj rozhovory s ministrami, bývalými úradníkmi a lekármi, pričom prezident osobne vyjadril svoje kritické názory na lockdown, nosenie rúšok a očkovacie programy.

Covid prirovnal k AIDS

V jednom z videí, ktoré YouTube odstránil, bol bývalý minister zdravotníctva krajiny Eduardo Pazuello, ktorý porovnával Covid-19 s Aids a vyhlásil, že „pandémia HIV naďalej existuje. Stále existujú ľudia, ktorí sú kontaminovaní, väčšina z nich je ošetrená a život ide ďalej.“

Ďalší cenzurovaný príspevok sa týkal lekára, ktorý odporúčal pacientom s Covidom podať hydroxychlorochín, čo je liečba, pri ktorej sa nepreukázala účinnosť proti tejto chorobe.

Grécka polícia použila na demonštrantov proti povinnému očkovaniu vodné delo a slzný plyn

Technologická spoločnosť potvrdila, že rozhodnutie o odstránení videí bolo prijaté skôr kvôli porušeniu jej obsahových politík, ako kvôli politickému alebo ideologickému nesúhlasu s brazílskym vodcom.

Prísna politika

YouTube uplatňuje prísnu politiku zakazujúcu videá, ktoré propagujú použitie hydroxychlórchínu ako liečby Covid, ako aj obsah, ktorý tvrdí, že rúška nie sú účinným spôsobom znižovania šírenia vírusu.

Len 13-ročného francúzskeho chlapca objavila polícia zavraždeného a zjedeného

Bolsonaro a jeho kancelária zatiaľ nezverejnili vyhlásenie o odstránení videí, jeho oficiálny účet na Twitteri však zverejnil správu vyzývajúcu nasledovníkov, aby sa k nemu pripojili na Telegrame.

Brazília bola jednou z najviac zasiahnutých krajín na svete, ktorú poznamenal Covid, pričom hlásila 19,3 milióna prípadov vírusu a 542 756 úmrtí na túto chorobu.

India popiera, že na koronavírus zomreli milióny jej obyvateľov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info