HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Šerif v Kalifornii odmieta presadzovať povinnosť nosenia rúška: „Nie je to podložené vedou“

Šerif z okresu Los Angeles Alex Villanueva / polícia LA
Šerif okresu Los Angeles Alex Villanueva vyvolal pobúrenie tým, že odmietol presadzovať v meste obnovenú politiku povinnosti nosiť rúška a uviedol, že rozhodnutie „nie je podporené vedou“, informuje portál RT.
Povinnosť nosenia rúška sa vrátila

Zdravotnícki úradníci v okrese Los Angeles tento týždeň mnohých šokovali, keď oznámili, že sa povinnosť nosenia rúška vráti. Obyvateľom bolo povedané, aby nosili masky vo vnútorných priestoroch a na veľkých zhromaždeniach, bez ohľadu na stav očkovania.

Úradníci kraja obnovili mandát rúšok kvôli novým denným prípadom Covid-19, ktoré každý týždeň po dobu jedného týždňa presahovali tisícku. Úradníci v zdravotníctve tiež uviedli variantu Delta ako dôvod, prečo ľudia „musia znížiť riziko infekcie a riziko možného infikovania ostatných“.

Šerif nebude pomáhať župe

Villanueva, ktorý sa bude v budúcom roku uchádzať o znovuzvolenie, pohotovo zareagoval na mandát a dal jasne najavo, že on a jeho funkcionári nebudú mať nijaký podiel na pomoci župe pri presadzovaní nového pravidla.

V Izraeli zvonia poplašné zvony. Očkovanie problém nevyrieši, povedal izraelský premiér Naftali Bennett

„Nútenie očkovaných a osôb aby nosili masky v interiéroch, nie je podporené vedou a je v rozpore s pokynmi Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v USA,“ uviedol vo vyhlásení.

Šerif dodal, že „podfinancované“ oddelenie nebude využívať svoje „obmedzené zdroje“ na zabezpečenie toho, aby ľudia staronové nariadenia dodržiavali, hoci pre istotu ubezpečil, že ak majú záujem, „má oprávnenie“ vynucovať ich dodržiavanie. Šerif teda namiesto toho žiada od obyvateľov „dobrovoľné dodržiavanie“.

Švajčiarka banka chce predať Picassov obraz nie jednému ale stovkám záujemcov

Nie len Los Angeles

Villanuevovo oznámenie si vyslúžilo veľa pozornosti. Väčšina bola predvídateľne pobúrená ľavicovo orientovanými odborníkmi.

Prezident Joe Biden a početní predstavitelia Bieleho domu nedávno kruto varovali nielen pred „pandémiou medzi neočkovanými“, ale aj pred príspevkami na sociálnych sieťach, ktoré údajne šíria „dezinformácie“ o Covid-19 a vakcínach.

Los Angeles nie je jediným mestom, ktoré sa bude opäť maskovať rúškami. Aj Las Vegas čelí odporúčaniam zdravotníckych pracovníkov kraja, aby ľudia na veľkých zhromaždeniach a v interiéroch nosili rúška, či už sú alebo nie sú očkovaní.

FDA varuje: Vakcína od J&J môže spôsobiť ochrnutie celého tela!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info