HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Okamžite zrušte opatrenia, ktoré blokujú občanov Slovenka, vyzýva Danko

Andrej Danko / Fotokoláž (via TASR)

Andrej Danko na sociálnej sieti zverejnil výzvu, ktorú adresuje ministrovi Lengvarskému a osobitne hlavnému hygienikovi Mikasovi. Žiada o okamžité zrušenie opatrení, ktoré blokujú občanov Slovenskej republiky žijúcich v zahraničí. A berú im možnosť slobodne sa hýbať v rámci Európskej únie a pracovať.

Danko vyjadril na sociálnej sieti podporu tým, ktorí avizovali protesty. A budú na hraniciach alebo na námestí bojovať za to hlavné, a to je sloboda rozhodovania pri očkovaní.

Opatrenia sú nelogické a máme Schengen

Výzvu odôvodňuje tým, že základom Európskej únie je slobodný pohyb a poukazujú na Schengen, ktorého súčasťou je aj Slovensko. „Nelogické opatrenia, ktoré zaviedla táto vláda, že občania musia ísť do karantény, ak nie sú očkovaní, doslova likvidujú občanov Slovenskej republiky žijúcich v zahraničí. Tieto isté opatrenia však odrádzajú zahraničných turistov od návštevy Slovenskej republiky,“ píše sa na sociálnej sieti.

Kamenický: Matovič a chystaná reforma? Smerujeme k rozvratu verejných financií!

Likvidujú sa občania, ekonomika

Turisti, ktorí plánovali tráviť leto na Slovensku hromadne rušia rezervácie a dovolenkujú v iných susedných štátoch. „Škody v cestovnom ruchu a v hotelierstve nedozerné. Sme na smiech okolitým štátom. Tieto opatrenia likvidujú občanov, likvidujú ekonomiku a nečudujme sa, že občania Slovenskej republiky strácajú nervy s touto vládou. Musíme spoločne urobiť všetko pre to, aby sme si slobodu v rozhodovaní zobrali späť,“ dodáva na záver.

Chmelár: Milujem Slovensko a existuje spôsob, ako zachovať lásku k vlasti

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info