HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Mladá Ruska upálila bezdomovca zaživa. Hrozí jej 20 rokov väzenia

Anna Šekerevová / foto: Ruská polícia
Prokuratúra v Rusku začala trestné stíhanie proti mladej žene obvinenej zo šokujúceho násilného útoku na spiaceho bezdomovca. Podľa všetkého išlo o náhodný výbuch, ktorý podľa jej slov spôsobil jej obeti ťažké popáleniny a následnú smrť, informuje portál RT.

Tridsaťtriročná žena z Jekaterinburgu v oblasti pohoria Ural bola v sobotu obvinená z prečinu usmrtenia s priťažujúcimi okolnosťami a v prípade dokázania viny jej teraz hrozí väzenie až na 20 rokov.

Podľa úradov koncom mája Anna Šekerevová vyliala horľavú tekutinu na 22-ročného bezdomovca, ktorý spal na ulici, a zapálila ho. Muž utrpel vážne popáleniny a na druhý deň zomrel v nemocnici.

Bola opitá

Policajný zdroj pre noviny Komsomolskaja pravda uviedol, že podozrivá osoba, ktorá bola v tom čase pod vplyvom alkoholu, išla domov od kamarátky, keď uvidela dvoch ľudí spať neďaleko lavičky. Zobrala fľašu laku na drevo, ktorá ležala neďaleko, a vyliala ju na bezdomovcov.

Ruskí lekári varujú: Kombinácia Covidu s horúčavou môže byť smrteľná!

Mladá obeť bola tiež zjavne opitá a podľa správ oheň okamžite necítila. Druhý muž zázračne vyviazol bez nezranenia. Zdroj dodal, že Šekerevová a jej cieľ sa navzájom nepoznali a polícia nevie nájsť motív brutálneho útoku.

Útok moridlom na drevo

Moridlo na drevo a iné toxické chemikálie pre domácnosť obsahujúce alkohol sa niekedy konzumujú ako lacná alternatíva k liehovinám.

Rakúsko vrámci protiteroristického balíka ako prvé v EÚ zakázalo islamistické moslimské bratstvo

Keď bola začiatkom minulého mesiaca zistená jej totožnosť, polícia spustila po Šekerevovej pátranie. Uviedli, že pozornosť médií venovaná šokujúcemu prípadu im pomohla zadržať podozrivú. Údajne sa skrývala u kamaráta v byte.

Žena povedala súdu, že sa chcela vydať polícii, bola však uväznená skôr, ako sa jej to podarilo. Podstúpi psychiatrické vyšetrenie. Podľa Šekerevovej bola vražda nehoda.

Pri vyskočení z horiaceho domu v Marseille zahynuli traja ľudia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info