Ľuboš Blaha: Pandémia priniesla so sebou nenávisť k mysleniu a mysliacim ľuďom
17 | 07 | 2021 I Ivan Brožík

"Nerozumiem, prečo vlastne niekto tak agresívne vnucuje ľuďom očkovanie. A už vôbec nerozumiem tej nenávisti, ktorá sa voči nám neočkovaným šíri. Popri všetkých tých vulgarizmoch o tom, akí sme dobytok, obvykle počúvam tri hlavné dôvody nenávisti: vraj sabotujeme kolektívnu imunitu, vraj ich môžeme nakaziť a vraj budeme môcť za preplnené nemocnice." Citát Ľuboš Blaha.


"Tak si to rozoberme." Pozýva k faktom na sociálnej sieti opozičný poslanec parlamentu Ľuboš Blaha.
Názor autority

"Kolektívnu imunitu pri stále nových a nových mutáciách spochybňujú aj najväčší očkovací lobisti." Píše Ľuboš Blaha a pokračuje -  "mladý doktor Sabaka tvrdí, citujem:
"Je možné, že pri takto nákazlivom víruse o kolektívnej imunite ani nemôžeme hovoriť a že sa nám ju ani nepodarí dosiahnuť." "Pozor, to nehovorí nikto z alternatívnej scény, žiaden hrôzostrašný nositeľ Nobelovej ceny za virológiu ako Montagnier, ale jedna z hlavných postáv očkovacej kampane, ktorého milujú v Denníku N - čo chcete viac?" Pýta sa autor statusu. Dodáva, že z toho mu vychádza, že"kolektívna imunita je utópia - je absurdné, aby sme sa hnevali na ľudí za niečo, čo sa aj tak nedá dosiahnuť."

Blaha: "Naši gangstri vo vláde to robia úplne na hulváta! Ich vyhlášky sú protiústavné, diskriminačné a segregačné!"
Ústavný súd zarezal vyhlášku o karanténe na hraniciach. Všade inde by to znamenalo, že karanténa končí. Naši gangstri vo vláde sa však rozhodli inak, píše smerák a opozičný poslanec Ľuboš Blaha na sociálnej sieti. A podľa Blahu to robia... Čítať ďalej
16 | 07 | 2021 | Diana Zaťková

Môžeme nakaziť očkovaných?

"Vraj môžeme očkovaných nakaziť. To ale nedáva zmysel. Oni sú očkovaní práve preto, aby sa nenakazili, resp. aby ten priebeh choroby nebol vážny. To je podľa nich samých zmysel celého očkovania.  Ako by sme ich teda mohli nakaziť či ohroziť? Logika nepustí - buď nefunguje očkovanie alebo sa nemôžu vážne nakaziť. Ani v jednom prípade nie je dôvod, aby sa na nás neočkovaných hnevali." Pokračuje vo výpočte logických argumentov Ľuboš Blaha.
Imort tretej vlny zaočkovanými

"Vraj budeme môcť za preplnené nemocnice, keď dôjde tretia vlna. Nuž, podľa všetkého to nebudeme my, neočkovaní, ktorí sem tretiu vlnu dovezú, pretože my po príchode zo zahraničia musíme ísť do karantény. Takže dovliecť ju sem môžu len očkovaní. Ale čo je ešte zaujímavejšie, podľa všetkých dostupných štatistík z krajín, kde zúri Delta, sa očkovaní ľudia dostávajú do nemocníc v podobných počtoch, ako tí neočkovaní."
Antivaxeri nenadávajú na očkovaných

"Je právo každého človeka rozhodovať o svojom zdraví, najmä ak sú s tým spojené riziká s podmienečne schválenou vakcínou. Aj mnohí antivaxeri by naopak očkovaných radi zachránili pred vedľajšími účinkami a prípadnou smrťou - ale rešpektujú vašu slobodu. Tak to má byť. Nemôžete sa hnevať na človeka, ak by podľa vás ubližoval sám sebe - nie sme nejaký kolektívny tatko, ktorý má vychovávať spoluobčanov ako neposlušné detičky. Vareškou po zadku, zavrieť do karantény a tak. Neočkovaní ľudia svojim rozhodnutím nikomu neubližujú. Naopak - tí, čo im očkovanie vnucujú, áno. Ak nás nazývajú dobytkom, ak nás oberajú o ľudské práva, ak nás na hraniciach nezmyselne strkajú do karantény, ak z nás robia ľudí druhej kategórie - to je ubližovanie."
Ľuboš Blaha vyzýva na ukončenie nenávisti

"Prestaňte s tým lynčom. Prestaňte s tou nenávisťou. Prestaňte to hrať na nadľudí a podľudí. Nedáva to žiaden epidemiologický zmysel. Nech si každý slobodne vyberie - bez nátlaku. Každému, kto sa chce dať zaočkovať, želám čo najusmievavejší pich. No ja o úsmevnú včeličku záujem nemám. Rešpektujte to prosím. Rešpektujme sa navzájom."

"Nič viac nechceme. Len slobodu a toleranciu. Ďakujeme." Končí status Ľuboš Blaha.

(Medzititulky red. HD.)

Blaha: Každý, kto má iné videnie sveta, je dobytok a treba ho dehumanizovať a vytesniť
Slovenská vláda to už s očkovacou politikou skutočne preháňa. Má síce plné ústa dobrovoľnosti, lenže opatrenia, ktoré neustále robí, svedčia o pravom opaku. Kritike sa jej preto dostalo aj v statuse Ľuboša Blahu, ktorý informuje aj o krokoch jeho... Čítať ďalej
06 | 07 | 2021 | Jozef Uhlárik