HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

CDC pripravuje verejnosť na zombie apokalypsu. Skutočne nám hrozí invázia zombie?

Ilustračné foto / pixabay

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zrejme nemá iné starosti. Najnovšie sa totiž zameralo na pripravenosť verejnosti na zombie apokalypsu. Hrozí nám príchod zombie?

CDC je v USA štátnou autoritou ktorá poskytuje zdravotné informácie, aby nimi chránila národ pred nebezpečnými zdravotnými hrozbami. Vrátane zombie.

Široká škála publika

Zaujímalo by vás, prečo zombie, zombie apokalypsa a pripravenosť na zombie obsadili webové stránky CDC? Ukázalo sa, že to, čo sa začalo ako kampaň zameraná na zapojenie nového publika do správ pripravenosti, je veľmi efektívne. CDC sa tak zameriava na širokú škálu publika o pripravenosti na všetky riziká prostredníctvom „pripravenosti na zombie“.

USA skúmajú, ako by mohli na Kube obnoviť prístup na internet

Stránky dokonca ponúkajú blog pripravenosti na zombie. Popisuje sa v ňom všetko, čo potrebujete vedieť, ak nastane zombie apokalypsa.

Špeciálna pozornosť je venovaná pedagógom, ktorí by mali svojim žiakom prednášať postupy pri záchrane pred zombie. „Máme kompletné plány a aktivity, ktoré môžete s vašimi študentmi používať alebo sa im prispôsobiť,“ uisťuje CDC.

Šokujúce zistenia o najstrašnejšej pandémii – španielskej chrípke. Spôsobiť ju mohla hromadná vakcinácia!

Plagát pripravenosti na zombie

„Môže byť ťažké prinútiť ľudí premýšľať o havarijnej pripravenosti skôr, ako dôjde ku katastrofe,“ konštatuje CDC a preto vytvorili zombie plagáty, aby vzbudili určitú pozornosť a zapojili ľudí skôr, ako bude neskoro.
Plagát si v PDF môže stiahnuť každý a vytlačiť kópie do svojej kancelárie alebo domácnosti.

Grafický román pripravenosti na zombie

Ak niekto hľadá zábavný spôsob, ako predstaviť pohotovostnú pripravenosť, môže vyskúšať aj grafickú novelu, ktorá pomocou myšlienky zombie apokalypsy demonštruje dôležitosť pripravenosti.
„Súčasťou je osobný kontrolný zoznam pripravenosti, aby ste mohli po prečítaní konať,“ informuje CDC.

Tradičné hodnoty si zachovajú. Manželstvá homosexuálov v Rusku nepovolia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info