HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Tragéd roka: Mladík sa ide očkovať nie preto, aby ochránil svoje zdravie, ale kvôli výhernej cene! (VIDEO)

Tento mladý muž sa ide dať zaočkovať nie preto aby ochránil svoje zdravie, ale aby vyhral nejakú cenu! Zdroj: FB / Martin Dobiášovský

V záujme očkovania ľudí proti Covid-19 sa robí skutočne možné aj nemožné prakticky po celom svete. Zvláštne však je, že ceny či finančné odmeny za to dávajú jednotlivé štáty, a nie farma firmy. Titul tragéd roka si v tejto súvislosti vyslúžil mladík v Čechách.

Aj slovenská vláda už vážne uvažuje nad finančným zvýhodnením za očkovanie. Hovorí aj o vecných cenách. Ako vo videu (TU) Martina Dobiášovského vidieť, v tomto smere sú naši bratia Česi už o krok vpred. Za zaočkovanie sa ponúkajú vecné ceny, ktoré niektorých ľudí natoľko zaujali, že neváhali a išli sa dať zaočkovať.

Mladík vo videu priznáva, že očkovať sa ide nie v záujme svojho zdravia, ale kvôli cenám, ktoré môže vyhrať! „Napríklad iPhone, poukážky alebo topánky,“ hovorí mladý muž stojaci v nákupnom centre v rade na očkovanie. A reakcia Martina Dobiášovského? „Idiota roka vyhráva tento mladík.“

Použitie slova idiot je zrejme prehnané a nedôstojné. Rozhodne však obstojí, že vymeniť očkovanie za akékoľvek ceny je tragédia. A tak sa aj nám v HD javí, že mladík je tragédom roka.

Baránek: Je vysoko nemorálne a neprofesionálne nútiť kohokoľvek sa očkovať, ak za vakcínu zodpovednosť nenesie nikto

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info