HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

NATO v panike: Nad východnou časťou Stredomoria boli spozorovateľné ruské stíhačky

Bížiace sa ruské stíhačky / Holandské ministerstvo obrany / Twitter (@Defensie)

Velenie Severoatlantickej aliancie vyvolalo paniku nad výskytom ruských stíhačiek v blízkosti britskej lietadlovej lodi, informuje server ceskobezcenzury.cz

Pred niekoľkými hodinami uskutočnila ruská armáda vo východnom Stredozemnom mori ďalšiu sériu cvičení. Tá vyvolala paniku medzi velením Severoatlantickej aliancie v dôsledku prístupu vojenského letectva k oblasti, kde bola britská loď Queen Elizabeth umiestnená. Prieskumné a bojové lietadlá NATO boli preto vyslané do vzdušného priestoru.

Avia.pro

Obrázok vyššie ukazuje zvýšenú aktivitu lietadiel NATO nad východnom Stredomorí. Podľa mnohých údajov je to čiastočne kvôli vzhľadu ruských stíhačiek a čiastočne kvôli pokračujúcemu hľadaniu ruských ponoriek, ktoré zhruba pred týždňom opustili základňu ruského námorníctva v Tartuse a nedokázali ich detegovať štyri dní, píše portál AVIA.

NATO reagovalo na vojenské cvičenia vykonávané Ruskom v regióne pomerne agresívne. Napriek pokusom o zásahy do manévrov zahŕňajúcich lietadlá a námorníctvo ich však Rusko úspešne implementovalo a preukázalo tak svoju pripravenosť.

Hitler urobil veľa dobrých vecí, šokuje Donald Trump

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info