HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Už se perou“, Matovič píše o zlomyseľnej prezidentke

Na snímke podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič FOTO TASR - Jaroslav Novák

„Ostro protestujem voči farizejstvu Matoviča a spol, ktorí dnes vehementne žiadali referendum“ povedal aktuálne Robert Fico na tlačovke po oznámení rozhodnutia Ústavného súdu SR. Ten referendum označil za protiústavné. Menovaný minister všetkého v tom však má jasno.

Na sociálnej sieti sa igor Matovič poponáhľal s vyhlásením, na ktoré sa hodí citát z kultového filmu  „už se perou, už se perou, já to řikala vod začátku, že si čumáky rozbijou!“ Ako oné na „šerbel“.

Reprofoto FB (@Igor Matovič)
Na konéééé!

„Hlboko nesúhlasím so zlomyselným konaním pani prezidentky Čaputovej. Ak by podpisy za konanie referenda vyzbierala jej progresívna skupinka, ani by ju len nenapadlo dávať možnosť Ústavnému súdu referendum zablokovať. Tvrdila by, že predsa ľudia majú právo vyjadriť svoj názor a ona má právo vyhlásiť referendum aj bez posúdenia Ústavným súdom.“ Píše úradujúci predseda Slovenska na sociálnej sieti.

Odvoláva sa na pohŕdanie ľuďmi, dosť silný paradox

„… ale nestalo sa. Podpisy zbierali ľudia, ktorými jej majestát v skutočnosti pohŕda, tak ich o právo vyjadriť sa, okradla. Podlé a zákerné. Pľuvanec do očí 600 tisíc ľuďom.“ Hm – poznámka red. HD.

Post scriptum

„ps. Nie, nie som za predčasné voľby, ALE som hlboko presvedčený, že voliči opozície majú právo na konanie referenda o tejto otázke, bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie.“ Dodáva vskutku prekvapivo na sociálnej sieti Igor matovič.

(Medzititulky red. HD.)

AKTUÁLNE: Ústavný súd rozhodol, navrhovaná referendová otázka nie je v súlade s ústavou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info