HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Advokát Weis: Chirurgické masky a FFP2 deťom škodia, propaganda vám to ale nepovie

Advokát Peter Weis / Fotokoláž HD (via self)

Viete čo je „hyperkapnia“? Hromadenie oxidu uhličitého v organizme. Jej pôvodcom sú aj chirurgické rúška a respirátory FFP2.  Tvrdí to klinická štúdia, ktorú si môžete prečítať priamo v originále.

Upozornil na ňu právnik Peter Weis vo svojom blogu na webe akw.sk.

Reprofoto titulná strana štúdie, zdroj (@jamanetwork.com)
Stačia tri minúty…

„Najnovšia klinická štúdia ukázala, že už po troch minútach nosenia oboch typov prekrytia horných dýchacích ciest dochádza k prekročeniu maximálnych povolených limitov pre oxid uhličitý, pri dlhšom nosení dokonca niekoľkonásobne. To vedie najmä u detí k hyperkapnii. Tá môže viesť k poruchám sústredenia, letargii, poruchám srdcového rytmu, prípadne astme a zápalu pľúc.“ Píše advokát Weis.

Rizikový dodatok

„Zaujímavosťou je, že chirurgické masky aj FFP2 vykazovali veľmi podobné malígne hodnoty.“ Zistí každý, kto si štúdiu prečíta a pozrie aj jej infografiku.

„Nemáme vedecké poznatky“

„Vzhľadom na to, že Ministerstvo zdravotníctva SR ani Úrad verejného zdravotníctva SR momentálne v zmysle ich vlastných odpovedí podľa zákona o slobode informácií nemá k dispozícii vedecké poznatky o pozitívnych účinkoch prekrytia horných dýchacích ciest, mali by s okamžitou platnosťou zvážiť ich ďalšie odporúčanie na používanie. Obyvateľstvu a najmä deťom podľa spomínanej štúdie významným spôsobom škodia. Ak tak neurobia, mali by širokej verejnosti vysvetliť dôvody, prečo tak neurobia.“ nabáda z blogu štátne inštitúcie advokát Peter Weis.

PRIMUM NON NOCERE by mala byť zásada, ktorú poznajú aj na vyššie uvedených inštitúciách.“ (Pozn. red. HD – fráza v latinčine je jedným z hlavných princípov bioetiky a znamená –  „najskôr, neubližujte“ )

(Medzititulky red. HD.)

Očkovanie ohrozuje licencie lekárov, tvrdí právnik Weis

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info