HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Twitter zavádza funkciu „Dôveryhodní priatelia“ a „nenávistný“ jazykový filter

Twitter
Ilustračný obrázok / pixabay
Navrhované funkcie, ktoré umožnia používateľom Twitteru obmedziť svoje publikum iba na „dôveryhodných priateľov“ a zvoliť frázy, ktoré sa dostanú na čiernu listinu, vyvolali obvinenia voči platforme sociálnych médií, informuje portál RT.
Môžete si zvoliť, koho a čo chcete vidieť
Dizajnér Andrew Courter vo svojom tweete poznamenal, že Twitter „skúma množstvo spôsobov, ako určiť, kto môže vidieť vaše tweety.“  Vďaka funkcii „Dôveryhodní priatelia“, porovnateľnej s funkciou Instagramu „Blízki priatelia“, môžu používatelia „kontrolovať, kto môže vidieť“ ich tweety.

Druhá navrhovaná zmena pod pracovným názvom „Fazety“ umožní ľuďom kategorizovať tweety podľa kontextu „zjavnej pravdy: sme rôzni ľudia v rôznych kontextoch“, pokiaľ ide o priateľov, rodinu, prácu a verejné životy.

Podľa Courtera tento koncept umožňuje ľuďom tweetovať „od rôznych osôb v rámci jedného účtu“, zatiaľ čo umožňuje iným jednotlivcom „nesledovať celý účet“ alebo iba „fazety“, ktoré považujú za zaujímavé. Napríklad osobná rovina by sa mohla týkať koníčkov, zatiaľ čo profesionálna je spojená s prácou.

Kto je väčší hacker? Rusi tvrdia, že Moskva nestojí za útokmi na americké ciele, ale sama je bombardovaná Američanmi

Už žiadne vulgarizmy

Tretia funkcia medzitým umožní používateľom odfiltrovať frázy považované za „nenávistné, zraňujúce a násilné“ alebo za „vulgárne výrazy“ , ktoré by v odpovediach na svoje tweety „radšej nevideli“. Môžu si tiež zvoliť „automatické akcie“, ako napríklad „presunutie odpovedí porušujúcich pravidlá do dolnej časti konverzácie“ a „stiahnutie účtov, ktoré porušia pravidlá dvakrát“.

Návrhy vyvolali zmiešanú reakciu používateľov platformy, pričom niekoľko ľudí vyslovilo obavy. „Twitter je verejné fórum. Vďaka tomu sa odlišuje. Uzavrite komunity a zmení sa na klon Facebooku. Jedna sociálna sieť v štýle Facebooku je určite dosť, ” tweetoval jeden.

 Facebook testuje novú bizarnú funkciu: „Stávajú sa z vašich priateľov extrémisti?“

Nie všetci sú spokojní

Keď niektorí používatelia poukázali na to, že tieto funkcie „blokujú účty“, Courter odpovedal, že „bloky sú nedostatočne využívané“, a tvrdil, že existuje „potreba normalizovať blokovanie a naučiť sa, ako to funguje“.

V reakcii na Courterovo tvrdenie , že filtre odpovedí „pomôžu ľuďom“, sa množstvo ľudí zhodlo na tom, že to znie ako „ďalší pokus tlačiť na používateľov“.

Iní používatelia uviedli, že koncepciu viazania rôznych osôb na jeden účet už skôr preskúmala spoločnosť Google so svojím zaniknutým programom „Circles +“, kde jedna osoba uviedla, že by to viedlo k individuálnym obavám o ochranu súkromia, ktoré pri súčasnom riešení používania alternatívnych účtov neexistujú.

Po chladnokrvnej vražde do verejnej funkcie: Úrad vo Washingtone získal väzeň počas odpykávania si trestu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info