HLAVNÝ DENNÍK
PORADŇA SLOVENSKO

Zbavte sa okuliarov bez operácia. Batesova metóda môže vyliečiť aj váš zrak

Ilustračný obrázok cvičenia Batesovou metódou / Zdroj: Provitalis

Dnes sú veľmi populárne operácie očí. Vedia nám pomerne rýchlo uľaviť od problémov so zrakom. Pomôžu zahodiť okuliare alebo šošovky, hovorí podcast Martiny Valachovej v rozhovore s Danielkou Maťuchovou na online Magazíne 40plus.

Operácia očí verzus cvičenie

Vedeli ste, že existuje metóda, ktorá vám pri cvičení zraku môže prinavrátiť ostré videnie? Skúste si predstaviť, že by ste si pri rozhodovaní chceli porovnať operáciu očí verzus cvičenie.

Samozrejme, že nejde o žiaden zázrak, ktorý funguje pre každého, ale má veľa reálnych výsledkov a aj na Slovensku pomohla táto metóda už mnohým.

Covid pasy v Británii zamietli! Ku koronavírusu budú pristupovať ako k chrípke

Jedinou lektorkou Batesovej metódy na Slovensku je Daniela Maťuchová, ktorá sa Batesovej metóde začala venovať, keď jej synovi zistili veľa diagnóz. Chcela mu pomôcť k lepšiemu zraku a operácia neprichádzala do úvahy. Takto sa dostala k Batesovej metóde a dnes ju učí a zároveň píše aj knihy.

Zhoršovanie zraku po 40-ke?

Zrak sa nám postupne zhoršuje najmä preto, že očiam nedávame správne a zdravé podnety. Hodiny pred obrazovkami si vyberajú svoju daň. Na tému, ako si zlepšiť zrak prirodzene, sa rozprávala Martina Valachová v jej autorskom podcaste ODZNOVA.

Celý rozhovor nájdete tu.

Jasný postoj WHO: Deti by sa proti korone zatiaľ očkovať nemali ! (Rene Rabeder)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info