HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rodí sa opäť v nemeckej armáde nacizmus? Pýta sa ruská diplomacia

Symbol 9. Mája, Dňa víťazstva nad fašizmom / Ilustračný obrázok © Shutterstock

Mária Zacharovová pripomína, že „správanie sa akýchkoľvek vojakov v zmysle nacistickej ideológie je neprijateľné. O to viac to platí pre nemeckú armádu, ktorej predchodkyne už stáli pri rozpútaní dvoch svetových vojen“. Uviedol Tsargrad.tv.

Oficiálna zástupkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová upozornila na dva najnovšie prípady nemeckých vojakov, keď sa ako členovia Bundeswehru na zahraničnej misii otvorene prihlásili k ideológii nacizmu. Teda k niekdajšej doktríne Adolfa Hitlera, ktorá v 30tych rokoch minulého storočia „pomohla rozpútať“ Druhú svetovú vojnu.

Zacharovová pripomenula najnovšiu „udalosť z Litvy“, kde nemeckí vojaci na verejnosti kričali rasistické heslá. Ďalej oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí poukázala na niekoľko ďalších len „ťažko ospravedlniteľných“ udalostí, ktoré dokonca zverejnil už i nemecký mienkotvorný časopis Der Spiegel.

Profesor Hrušovský: „Rodí sa tu nový totalitný režim a dôstojnosť človeka sa ocitá na dlažbe!“

Nemecká armáda opäť ospevuje Hitlera

„Vieme o prípadoch, keď vojaci motorizovanej pešej čaty Ozbrojených síl Spolkovej republiky Nemecko spievali nacistické piesne. A ich nadriadení nezakročili,“ vraví Zacharovová.

Oficiálna zástupkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie ďalej upozornila, že vedenie Bundeswehru sa snaží tento problém “utíšiť“. „Namiesto toho, aby vec otvorene riešili,“ prízvukuje Zacharovová.

Ruskú diplomaciu znepokojili i slová nemeckej ministerky obrany Annegret Kramp-Karrenbauerovej. Tá jednoducho skonštatovala, že „takéto prípady poškodzujú prestíž krajiny a nemeckej armády“.

Amerika sa už úplne zbláznila! V Nevade sa stala „najkrajšou ženou“ preoperovaný muž

„Len to trápi šéfku nemeckého rezortu obrany? Nie skutočnosť, že nacisti slúžia pod jej priamym velením?“ Diví sa Zacharovová.

Oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí pripomína, že „správanie sa akýchkoľvek vojakov v zmysle nacistickej ideológie je neprijateľné pre armádu ktorejkoľvek krajiny. O to viac pre nemeckú, ktorej predchodkyne pomohli rozpútať dve svetové vojny“.

Problémom Nemecka je nacizmus a nie „ruská hrozba“

„Tiež by sme v Rusku radi verili, že v Nemecku dôjde k dôkladnému vyšetreniu týchto prípadov. Aby sa, pokiaľ je to možné, v budúcnosti už neopakovali. Zrejme by sa nacizmus, ktorý sa podľa všetkého opäť rozmáha v nemeckej armáde, mal stať kľúčovou otázkou pre terajšie vojenského velenie krajiny. A nie neexistujúca ruská hrozba,“ uzavrela Zacharovová.

Vláda Viktora Orbána rozvírila roj sršňov (Dmitrij Sedov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info