Pri rukojemníckej dráme zranil počas zákroku nadrogovaný muž nožom policajta
02 | 07 | 2021 I tasr

Policajný vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom obvinil zo zločinov obmedzovania osobnej slobody a útoku na verejného činiteľa 36-ročného muža z Nového Mesta nad Váhom. Pod vplyvom drog držal ako rukojemníkov svojich rodičov, počas zásahu polície poranil nožom jedného zo zasahujúcich policajtov.


Ako informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti, rodičia obvineného chceli k intoxikovanému synovi privolať zdravotných záchranárov. Syn sa mal zavrieť spolu s rodičmi v byte a zabarikádovať dvere nábytkom. Policajtom sa mal vyhrážať použitím noža.

„Policajti po neúspešnom vyjednávaní vykonali zákrok, počas ktorého obvinený nožom poranil jedného zo zasahujúcich policajtov. Jeho rodičia neutrpeli žiadne zranenia. Zranenie policajta si vyžiada 12-dňovú práceneschopnosť,“ informuje polícia.

Obvinený muž mal v byte prechovávať dve injekčné striekačky s neznámou kryštalickou látkou a zelenú sušinu. Polícia ich zaistila a zaslala na expertízne skúmanie. Podľa výsledkov expertízy vyšetrovateľ rozhodne, či mužovi nepribudne obvinenie aj z drogovej trestnej činnosti. V prípade dokázania viny mu hrozí až osemročné väzenie.

Potupa pre Matoviča: Musí sa verejne ospravedlniť Blahovi, rozhodol súd
Minister financií Igor Matovič sa musí ospravedlniť za jeho výrok o tom, že "Blaha mydlil barana". Informoval o tom sám dotknutý smerák na sociálnych sieťach. Čítať ďalej
02 | 07 | 2021 | Tibor Sipos