Čech hádzal kamene na políciu počas demonštrácie v Bratislave: Dostal päť rokov, hrozilo mu doživotie
01 | 07 | 2021 I Tibor Sipos
Trest päť rokov väzenia vymeral bratislavský okresný súd 32-ročnému Čechovi za to, že pri minuloročnej demonštrácii v Bratislave proti karanténnym obmedzeniam hádzal kamene po policajtoch. Jedného z nich zasiahol. Obžalovaný vinu priznal. Verdikt je právoplatný, odsúdený aj prokurátor sa vzdali odvolania, informuje aktualne.cz s odvolaním sa na ČTK.

Súd Čechovi na návrh prokurátora i obhajoby mimoriadne znížil trest na najnižšiu možnú úroveň, akú umožňuje slovenský Trestný zákon. Pôvodne mu hrozilo väzenie na 12 až 25 rokov, prípadne doživotie. Trestného činu útoku na verejného činiteľa sa totiž dopustil za núdzového stavu, keď páchateľom hrozí prísnejší postih.

"Chcel by som prejaviť ľútosť nad činom, ktorý som spáchal. Chcel by som sa ospravedlniť poškodenému, ktorému som písal aj list, v ktorom som sa ospravedlnil. Je mi to hrozne ľúto," uviedol obžalovaný vo svojej záverečnej reči, pred ktorou sa k činu priznal. Policajti ho na demonštrácii zadržali a súd ho potom poslal do väzby.

Advokátka odsúdeného pred pojednávaním uviedla, že jej klient už niekoľko rokov žije na Slovensku. Pracoval ako čašník, o zamestnanie však po prepuknutí epidémie prišiel.

Policajti v Bratislave spacifikovali muža, ktorý hádzal kamene po vozidlách
Policajti na Podkolibskej ulici v Bratislave v stredu spacifikovali muža, ktorý hádzal kamene po okoloidúcich vozidlách. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti. Čítať ďalej
19 | 08 | 2020 | TASR