HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Ďalší problém mRNA vakcíny: Muž zomrel po druhej dávke Moderny na závažné zrážanie krvi

Povinné očkovanie zdravotníkov by mohlo priniesť ich hromadné výpovede. Ilustračný obrázok / Shutterstock
Lekári v Pensylvánii informovali o prvom známom prípade závažného zrážania krvi, o ktorom sa predpokladá, že súvisí s vakcínou proti koronavírusu od spoločnosti Moderna. Starší muž zomrel na tieto komplikácie do niekoľkých dní po druhej dávke vakcíny, informuje portál RT.
Prvý prípad
Zdravotníci z Allegheny Health Network v Pittsburghu informovali, že 65-ročný muž dorazil do nemocnice s vážnou formou zrážania krvi známou ako trombóza s trombocytopéniou (TTS) iba 10 dní po jeho druhej  dávke vakcíny od Moderny.

Nemenovaný pacient o dva dni neskôr zomrel. Lekári dospeli k záveru, že jeho príznaky zodpovedajú zrážaniu vyvolanému vakcínou, známemu tiež ako VITT.

„Vznik trombózy, najmä trombózy mozgových žilových dutín, je charakteristická pre VITT alebo TTS,“ napísali lekári v článku v časopise publikovanom na stránkach Annals of Internal Medicine.

Novinár BBC sa nakazil ťažkým Covidom po zaočkovaní. Odborníci reagujú: „Nie ste jediný, tešte sa, že ste nezomrel“

Povedali, že ich zistenia „spĺňajú dočasnú definíciu prípadu VITT alebo TTS“ stanovenú CDC a že ďalšie krvné testy „posilnili pravdepodobnosť“, že stav je spojený s očkovaním.

Už nie len AstraZeneca

Správa v Pittsburghu by bola prvým známym prípadom zrážania krvi spojeným s vakcínou na báze messengerovej RNA. Čiže vakcín od spoločností Moderna a Pfizer. Zatiaľ čo u mnohých príjemcov injekcií AstraZeneca a Johnson & Johnson sa vyvinula zrážanlivosť, vrátane niektorých smrteľných prípadov, tieto vakcíny používajú inú technológiu a sú založené na deaktivovanom adenovíruse.

Gréci riešia nízku zaočkovanosť, a tak idú podplácať mládež. Každý dostane 150 eur

Lekári z Allegheny Health uviedli, že ich výskum popiera teórie, že predchádzajúce prípady zrážania krvi boli špecificky vyvolané vakcínami na báze adenovírusu.

Zatiaľ čo nežiadúce reakcie zostávajú medzi miliónmi očkovaných v USA neobvyklé, zrážanie nie je jediným problémom súvisiacim s očkovaním. Minulý týždeň CDC hlásilo viac ako 1 200 prípadov poruchy známej ako myokarditída alebo zápal srdca u tých, ktorí absolvovali očkovanie Pfizerom a Modernou.

Celý svet sa pozeral na slovenskú astrobiologičku: Na BBC predviedla, ako by vyzeral život na Marse (VIDEO)

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info