HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Gréci riešia nízku zaočkovanosť, a tak idú podplácať mládež. Každý dostane 150 eur

Ilustračné foto / pixabay
Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis sa rozhodol podplatiť všetkých mladých v krajine, ktorí sa dajú zaočkovať. Každý 18- až 25-ročný, ktorý dostane dávku vakcíny proti Covid dostane zároveň 150 eur na cestovné a zábavu, informuje portál RT.

Grécky premiér v pondelok po schôdzi vlády oznámil, že ako „dar z vďačnosti“ mladým ľuďom, ktorí počas pandémie Covid prejavili „trpezlivosť a vytrvalosť“ dá každému mladému 150 eur.

Preukaz slobody

Takzvaný „preukaz slobody“ bude k dispozícii všetkým vo veku od 18 do 25 rokov, ktorí dostali najmenej jednu dávku vakcíny proti Covid. 150 eur bude na cestovné a zábavu vrátane leteniek, pobytov v hoteloch, hudby, na divadlá, výlety, na kino a návštevy kultúrnych pamiatok.

Peňažný stimul bude k dispozícii do konca júla a ponuka mesačného bezplatného internetového pripojenia k mobilným telefónom počas celého augusta.

Singapurskí lekári žiadajú zastaviť očkovanie detí a dospievajúcich

Mladí sa do očkovania nehrnuli

Vláda cítila, že je nevyhnutná iniciatíva, ktorá by motivovala mladých ľudí k ochrane pred vírusom. Keďže množstvo mladých ľudí sa ešte očkovať nedalo, vláda chce obmedziť dopad nových kmeňov na zdravotnícke služby v krajine.

S odvolaním sa na účinky variantu delta grécka vláda zdôraznila dôležitosť zabezpečenia rýchleho očkovacieho programu a pokrytia čo najväčšieho počtu dospelých. Zatiaľ je však proti Covidu úplne zaočkovaných iba asi 33% z 11 miliónov gréckej populácie.

Blaha sa zadúša od smiechu: „Prišiel mi kód pre covid-pass niekoho úplne iného. To čo je znovu za chaos?“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info