HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Otčim, otec jej detí a pasák: Žene hrozí doživotie za vraždu tyrana, ktorý ju znásilňoval od 12 rokov

Facebook (Robbed Groove)

Vo Francúzsku súdia ženu, ktorá zavraždila svojho celoživotného tyrana. Muža, ktorý ju najprv ako otčim znásilňoval, po prepustení z väzenia s ňou splodil dieťa, vzal si ju za manželku a následne ju obzvlášť krutým spôsobom nútil k prostitúcii. Príbeh 40-ročnej Valerie Bacotovej rezonuje celým svetom. Petíciu za omilostenie týranej ženy podpísali státisíce ľudí, informujú Novinky.

Ostro sledovaný proces v Chalon-sur-Saone v Burgundsku sa môže skončiť verdiktom doživotného väzenia. „Musela som to ukončiť, bola som neustále vydesená,“ tvrdí Bacotová v knihe Všetci to vedeli, ktorá vyšla minulý mesiac a hrozný príbeh farbisto vykresľuje.

O dvadsaťpäť rokov starší otčim Daniel Polette Bacotovú prvýkrát znásilnil, keď mala dvanásť rokov. Súd ho za to podľa stanice CNN v roku 1996 poslal na dva a pol roka do väzenia. Polette si svoj trest odsedel. Po prepustení však Bacotovú znásilňoval ďalej. „Sľúbil mojej matke, že už to neurobí, ale robil to,“ vypovedala Bacotová v pondelok podľa denníka Telegraph pred francúzskym súdom.

Hrôza: Za týranie synčeka Martinka žiada prokurátor pre jeho brutálneho otca trest 12 rokov

Nemala kam ísť

V sedemnástich rokoch dnes 40-ročná žena otehotnela a jej matka, v tom čase už ťažká alkoholička, ju vyhodila z domu. Bacotová preto išla za jediným človekom, ktorý jej mohol pomôcť, zároveň jej však urobil to najhoršie, čo v živote prežila. „Chcela som si dieťa nechať a nikoho som nemala, kam som mala ísť?“ Vysvetľuje teraz.

Život s Polettom bol podľa Bacotovej peklom. Aj on silno pil a bol čím ďalej agresívnejší. „Najprv ma udrel do tváre. Potom ma začal kopať a nakoniec i škrtiť,“ spomína. V jednom prípade na ňu mal dokonca vziať kladivo. Okrem toho ju nútil k prostitúcii. Predávať sa musela vodičom kamiónov, pritom Polette vystupoval ako pasák. Sedel v aute zaparkovanom neďaleko a dával Bacotovej cez vysielačku pokyny, ako má uspokojovať zákazníkov. Hovoril na ňu cez slúchadlo ukryté v uchu.

Deti otca zakopali

V priebehu osemnástich rokov spoločného života Bacotová s Polettom splodila štyri deti. Dve z nich jej neskôr pomáhali zakopať jeho telo. Stalo sa to po tom, čo sa Polette začal „vypytovať na sexualitu“ ich 14-ročnej dcéry. Vtedy si vraj Bacotová definitívne povedala, že „to sa už musí skončiť“. „Nechcela som, aby trpela tak ako ja, chcela som ju zachrániť,“ tvrdí.

V televízii neviniatko, v súkromí tyran: Kvôli Bystrianskemu Šuvadová potratila!

Trýznenia ukončila ranou do zátylku

V roku 2016 po ďalšom ponižujúcom sexe so zákazníkom preto svojho trýzniteľa zastrelila v aute jeho vlastnou zbraňou ranou do zátylku. Jej čin preto nemôže byť kvalifikovaný ako konanie v sebaobrane, hoci – ako namieta obhajoba – konala po 25 rokoch neľudského fyzického a psychického týrania a v snahe zachrániť dcéru.

Petíciu za omilostenie Valerie Bacotovej k pondelkovému večeru podpísalo takmer 600 tisíc ľudí. Za vraždu jej však podľa francúzskeho práva hrozí až doživotie.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info