HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko zverejnilo video z vpádu britskej lode do blízkosti Krymu, čo vyvracia londýnsku verziu (VIDEO)

Ilustračné foto / Wikipedia

Rusko zverejnilo video, ktoré ukazuje plavidlo pobrežnej stráže, ktoré varuje loď britského kráľovského námorníctva, že narušuje štátne hranice. Následne vystrelilo varovné výstrely na britskú vojnovú loď, čím je spochybnené tvrdenie Londýna, informuje portál RT.

Krátky klip, ktorý vo štvrtok zverejnil ruský Federálny bezpečnostný úrad (FSB), ukazuje konfrontáciu medzi hliadkovou loďou a torpédoborcom Royal Navy. Torpédoborec v stredu preplával okolo mysu Fiolent neďaleko krymského mesta Sevastopoľ.

„Ak nezmeníte smer na pravobok, vystrelíme,“ uviedol dôstojník plavidla pobrežnej stráže britskému torpédoborcu. Varoval tiež vojnovú loď, že sa chystá narušiť ruské teritoriálne vody.

„Musíte okamžite opustiť teritoriálne more Ruskej federácie,“ znie druhé varovanie. Potom je možné počuť, ako kapitán vydáva rozkazy v ruštine.

Moskva tiež tvrdila, že vystrelila varovné strely, pritom dbala o to, aby nepoškodila loď.

V stredu Londýn oficiálne vyhlásil, že „na HMS Defender neboli vystrelené žiadne varovné výstrely.“ Loď iba „uskutočňovala nevinný priechod cez ukrajinské teritoriálne vody v súlade s medzinárodným právom“. Spojené kráľovstvo považuje Krym za súčasť Ukrajiny.

V nadchádzajúcom teste nadzvukovej rakety by mohli zomrieť štyri slimáky a 90 mušlí, varujú USA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info