HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nedávny masaker v Burkine Faso vykonali deti do 14 rokov. OSN je pobúrená

Ilustračné foto / Pixabay

Organizácia Spojených národov (OSN) odsúdila použitie detských vojakov v Burkine Faso. Pri nedávnom útoku zahynulo viac ako 130 ľudí, informuje portál RT.

Hovorca vlády v Burkine Faso Ousseni Tamboura uviedol, že informácie zhromaždené počas výsluchov naznačujú, že väčšina útočníkov brutálneho útoku na dedinu Solhan bola vo veku od 12 do 14 rokov.

Na tieto tvrdenia reagovala organizácia OSN zameraná na práva a blaho detí – UNICEF. Organizácia odsúdila nábor detských vojakov teroristickými skupinami ako „závažné porušenie ich základných práv“.

K brutálnemu útoku na dedinu na severe Solhan došlo 4. júna neskoro v noci. Útok pokračoval až do 5. júna. Páchatelia zničili domy, zapálili trh a zastrelili desiatky obyvateľov. Podľa Rady OSN pre ľudské práva (UNHRC) sa okolo 3 300 ľudom podarilo utiecť pred rozvíjajúcim sa útokom v Solhane.

Pár, ktorý odovzdal zbrane štátu kvôli problémom s demonštrantmi BLM, si kúpil novú pušku AR-15

Oficiálny počet obetí je 132, ale celkový počet je údajne viac ako 160, medzi zosnulými je okolo 20 detí.

Zatiaľ sa nikto neprihlásil k zodpovednosti za útok. Avšak vláda Burkiny Faso uviedla, že má podozrenie, že za útokom stojí Al-Káida. Konkrétne džihádistická organizácia Jama’at Nasr al-Islam wal Muslimin (JNIM).

Burkinu Faso už niekoľko rokov sužuje nárast teroristických útokov zo strany džihádistických skupín pridružených k Al-Káide.

V nadchádzajúcom teste nadzvukovej rakety by mohli zomrieť štyri slimáky a 90 mušlí, varujú USA

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info