HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Slovensko je právne dokaličený štát. Omylov je priveľa, alebo majú ľudí za hlupákov,“ tvrdí Zábojník

Bezpečnostný analytik Juraj Zabojnik Zdroj: FB / Juraj Zábojník

Bezpečnostný analytik Juraj Zábojník sa rozčúlil. Z ľudí, ktorí pôsobia v štátnych pozíciách mu prišlo nevoľno. Od premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) očakáva vyvodenie zodpovednosti za všetky „omyly“, ktoré súčasná vládna koalícia napáchala. V rozhovore, ktoré zverejnil portál Parlamentné listy nazval ľudí pôsobiacich v štátnych pozíciách hlupákmi, mentálne slabými a nečestnými.

Juraj Zábojník je v rozhovore priamy a otvorený. Pripomína predvolebné sľuby, v ktorých členovia koalície postavili na piedestál vojnu proti korupcii. Zásadovosť mala byť v sľúbenej vojne tou najpodstatnejšou zbraňou. V mnohých prípadoch je ale podľa Zábojníka opak pravdou. „Robia z ľudí idiotov. Je to tá najarogantnejšia, najopovážlivejšia a najodsúdeniahodnejšia realita. Pre spoločnosť neprípustná.“ hovorí hneď v úvode rozhovoru pre portál Parlamentné listy. Vyzýva k prebudeniu intelektuálov a nastolenia poriadku.

Slovensko je právne dokaličený štát a zásady práva sa stávajú minulosťou

Za neuveriteľnú drzosť považuje uzavretie rámcovej zmluvy medzi Slovenskou poštou, ktorá je štátna inštitúcia a SBS-kou, ktorá je podľa informácií z médií prepojená na osobu spájanú so závažnou trestnou činnosťou. Zmluva je uzatvorená v hodnote viac ako 9 miliónov eur.  Uzavretie zmluvy označuje Zábojník za prekročenie všetkých hraníc. Dôvodom je, že osoba, ktorá je spájaná so závažnou trestnej činnosti naďalej zarába z peňazí občanov štátu.

„Kde sme sa to vôbec dostali? A ako hlboko sme klesli? Tu sa už naozaj úcta k občanom stala minulosťou? Čo si to dovoľujú títo štátni úradníci? Kde berú tú odvahu takto konať?“ Pýta sa Zábojník a očakáva vyvodenie zodpovednosti. Upozorňuje, že ak nenastane náprava, štát skončil a bude už iba horšie. Otvorené a jasné znaky podozrenia štátnej korupcie považuje za nemysliteľné a prízvukuje, že za posledných 30 rokov si nič podobné nikto nedovolil.

Teraz sa ukážte, či to s hmotnou zodpovednosťou politikov myslíte vážne, vyzýva Hipš koalíciu

Omylov je priveľa, alebo majú ľudí za hlupákov

Zábojník očakáva že premiér a minister pod rezort ktorého Slovenská pošta spadá začnú konať. Očakáva reakciu orgánov činných v trestnom konaní a reakciu prezidentky a jej poradcov. Zábojník upozorňuje, že SBS, ktorá uzavrela zmluvu so Slovenskou poštou nemala splnenú podmienku akou je zápis v registri partnerov verejného sektora. Vyzýva k prešetreniu celého výberového konania.

„Ja neviem, či si to neuvedomujú, do akých pozícii prišli a za čo sú zodpovední, alebo vedia veľmi dobre a ľudí majú za obyčajných hlupákov,“ hovorí v rozhovore pre Parlamentné listy.

Choré nakladanie s financiami štátu

Slovenská pošta podľa Zábojníka roky nehospodárne nakladá s financiami štátu už roky. Míňa ich na  súkromné firmy, ktoré zabezpečujú strážnu službu, namiesto toho, aby vyškolili zamestnancov z vlastných radov, ktorý služby budú vykonávať.  „Je mi z toho všetkého normálne zle ako to funguje. Zničená krajina je slabé slovo,“ dodáva Zábojník.

Matovič napísal status o hlúpych ľuďoch bez svedomia. Ľudia mu dali v komentoch pocítiť, kto môže za sputnik…

Situácia v ktorej sme je výsledkom nominácie hlupákov, mentálne slabých a nečestných ľudí

Kvalifikovaní odborníci sú podľa Zábojníka pre našu krajinu jediným riešením, ako vybudovať štát nanovo. Nádej vidí v nových parlamentných voľbách. V rozhovore pre Parlamentné listy si pomáha výrokom Karla Čapka. „Kto sklame jednou, sklame i po druhé.“ Naráža ním na opozíciu. Zmena nemôže prísť podľa neho s ľuďmi, ktorí si už teraz žalovaním pripravujú pozície v niektorých opozičných stranách. Aj opozícia musí prehodnotiť po facke od občanov v posledných parlamentných voľbách svoje chyby, vzdať sa zradcov a tých, ktorí sú schopní všetkého.

„Situácia v ktorej sme sa ako krajina ocitli, je výsledkom podceňovania vecí v rámci štátnej zodpovednosti, flagrantného prístupu a nominácie hlupákov, mentálne slabých a nečestných ľudí do štátnych úradníckych pozícii,“ tvrdí Zábojník.

Matovič robí veci nepremyslene, chaoticky a s veľkým egom

Podľa Zábojníka by mal terajší minister financií prevziať zodpovednosť za Sputnik a náklady vyplatiť z vlastných zdrojov. Vidí to ako šancu pre Matoviča, aby ukázal, ako myslel svoj predvolebný sľub, ktorý sa týkal hmotnej zodpovednosti.

„Matovič zostal sám, opustený, nikto ho už neberie vážne. A určite prišiel na to aj on. Ako začal, tak i skončil. Bol nepripravený, bez odborníkov a rovnaký osud čaká aj jeho nástupcu. Pred suterénom ho chránia koaličný partneri, ktorým ide o koryto,“ hovorí Zábojník. Povinnosťou novej vlády podľa Zábojníka bude preskúmať všetky rozhodnutia tejto vlády. Vyjadrenie Matoviča o konci v politike nie sú podľa neho náhoda. Zmena zo strany Matoviča prišla, ale zodpovednosť za to, čím bol a ako konal musí byť podľa Zábojníka vyvodená. A nielen u Matoviča, ale u každého človeka.

Človeka spoznáte až vtedy, keď má možnosť prejaviť sa

Zábojník má o hlavných odborníkoch na infekcie inú predstavu, akou je profesor Krčméry.  „Je rozdiel či vás ľudia brali vážne a či vás ešte berú vážne. Odborníci na reč tela by o tom vedeli tiež veľa hovoriť, pretože telo prezradí o Vás všetko, úplne všetko. Čudujem sa, že do médií nechodia odborníci, ktorých máme v tomto štáte. Ja mám predstavu o odborníkovi takú, že keď niečo vo svojej oblasti, v ktorej sa profiluje povie, tak o pár dní to nie je zase inak. Ľudia to veľmi rýchlo odhalia,“ dodáva v závere rozhovoru pre portál Parlamentné listy.

Slovenskí odborníci vyzývajú na dôsledné dodržiavanie ľudských práv v súvislosti s očkovaním

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info