HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Záchranárovi Viliamovi Dobiášovi, ktorý propaguje vakcínu, Pfizer sponzoroval knihu

Viliam Dobiáš
Viliam Dobiáš. Zdroj: https://www.slovenskoproticovidu.sk/sk/osobnosti/viliam-dobias

Ďalšie odhalenie konfliktu záujmov. Ukazuje sa, že známy slovenský záchranár, Viliam Dobiáš, ktorý propaguje vakcináciu proti Covidu, môže byť k propagácii motivovaný aj niečím iným ako len hlbokým vlastným presvedčením o potrebnosti očkovania.

Prepojenie ďalšej tváre kampane za očkovanie proti Covidu a farmaceutickej spoločnosti je odhalené. Portál inenoviny.sk upozornil, že Viliamovi Dobiášovi, známemu slovenskému dlhoročnému záchranárovi, spoločnosť Pfizer zasponzorovala vydanie knihy. Tá je dodnes v predaji a logo Pfizeru si v nej môžete pozrieť na vlastné oči. Dôkaz priniesol portál inenoviny priamo vo svojom článku.

Krčméry oznámil sťahovanie zo Slovenska. Preslávil ho výrok, že je len štvrtinový Slovák (VIDEO)

Samozrejme, nedá sa tvrdiť, že Pfizer „motivoval“ Viliama Dobiáša konkrétne teraz, pri očkovacej kampani na Covid. Avšak, jeho väzby so spoločnosťou z minulosti existujú.

„Keď treba nejakú kampaň z oblasti zdravotníctva objaví sa záchranár Viliam Dobiáš,“ informuje sarkasticky portál inenoviny.sk.

„Podobne ako Jarčušku, Krčméryho; aj Dobiašove aktivity financoval výrobca vakcín Pfizer. Môžeme to vidieť v jeho knihe z roku 2013. Čo je však prekvapivé, tak ho financovala aj firma Seesame. Tá robila kampaň Lunterovi, Kiskovi a teraz robí kampaň na ministerstve zdravotníctva za očkovanie,“ upozornil autor článku.

„Seesame je aj za aktivitami pochybnej skupiny, ktorá sa zaoberá cenzúrou – stránka konspiratori.sk. Tá vytvára pofidérny zoznam nepohodlných stránok a tie potom korporácie nezobrazujú a cenzurujú. Tým Seesame finančne prispieva k aktivitám, ktoré potláčajú iný názor, kritiku a otázky,“ napísal autor článku na portáli inenoviny.sk.

Natália športovala a bola plná života. Zomrela po očkovaní na koronu. V júli by mala 48 rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info