Natália športovala a bola plná života. Zomrela po očkovaní na koronu. V júli by mala 48 rokov
22 | 06 | 2021 I Jozef Uhlarik

Veľmi smutný príbeh sa stal v Česku žene, ktorá si chcela užívať život, no proti COVID-19 sa zaočkovať dať nechala. Napokon sa predsa len rozhodla, že si vakcínu pichnúť dá. Zomrela však dva týždne po prvej dávke.


Natália bola žena plná života, ktorý si užívala plnými dúškami. Navyše, veľmi rada športovala. Očkovať proti koronavírusu sa síce dať nechcela, no napokon si to rozmyslela. Ako podľa dnes24.sk informuje portál CNN Prima NEWS zaočkovať sa rozhodla preto, aby mohla bez obmedzenia chodiť do bazéna a posilňovne.
Vkladali nádej do vakcíny proti COVID-19, skončili však ako nebožtíci

Rodina ženy, ktorá by v júli oslávila 48 rokov bola z jej smrti zdrvená. „V predbežných správach je uvedené zlyhanie srdca, respektíve ešte v kombinácii s niektorými zápalmi po celom tele, ale to nikomu nedáva zmysel,“ povedal smutne Natáliin brat a dodal: „To by sa malo vedieť. Nemalo by sa hovoriť len o tom, ako všetci tvrdia, že vakcíny sú v poriadku.“ Rodina teraz čaká na detaily pitvy. „Hlásenie je vždy starostlivo a individuálne hodnotené,“ vysvetlila pre český portál hovorkyňa českého Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Klára Brunclíková.

V Česku to však nie je ojedinelý prípad človeka, ktorý mal vážny problém po podaní vakcíny. Nádej do nej vkladal aj 78-ročný dôchodca, ktorý dostal mŕtvicu dva mesiace od podania druhej dávky. „Samozrejme, nikto nám nemôže povedať či to bolo z toho očkovania alebo nebolo. Dostal však dve mŕtvice po sebe,“ opísala podrobnosti pre český portál CNN Prima NEWS vnučka dôchodcu, ktorý tiež zomrel.

Ďalšia obeť vakcín! Po očkovaní AstraZenecou na Slovensku zomrel 44-ročný muž!
17 | 06 | 2021 | Gabriela Fedičová

K vakcíne Sputnik V nie sú žiadne hlásenia podozrení na nežiaduce účinky

Prípady úmrtia po očkovaní proti COVID-19 evidujeme aj na Slovensku. „Štátny ústav na kontrolu liečiv uzavrel štvrtý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. Išlo o pacienta vo veku 44 rokov, ktorý bol očkovaný prvou dávkou vakcíny Vaxzevria od spoločnosti AstraZeneca. Podľa pitevného záveru k úmrtiu došlo na základe existujúcich chronických ochorení pacienta a vzniknutých zdravotných komplikácií po očkovaní. Štátny ústav preto vyhodnotil súvis medzi očkovaním a úmrtím ako možný,“ uvádza sa vo vyhláške ŠÚKL.

„V súvislosti s očkovaním na prevenciu ochorenia COVID-19 štátny ústav ku dňu 17. 6. 2021 eviduje 6 130 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je ku dnešnému dňu 495 závažných, čo predstavuje 8 percent hlásení,“ píše sa v pravidelnom vyhlásení ŠÚKL.

Podľa posledných dostupných údajov Národného centra zdravotníckych informácií bolo na Slovensku k 21. 6. 2021 prvou dávkou zaočkovaných 1 938 210 osôb, druhou dávkou 1 303 959 osôb. K vakcíne Sputnik V štátny ústav doposiaľ nezaznamenal žiadne hlásenia podozrení na nežiaduce účinky.

Deň po očkovaní zomrela mladá pracovníčka radnice v Nitre. Súvislosť preverujú
Na radnici v Nitre zažili šok. Ich 39 ročná kolegyňa, plná života, zomrela v noci po podaní druhej dávky vakcíny proti Covidu. Dostala očkovaciu látku spoločnosti Pfizer. Súvislosť preverujú. Informuje denník SME. Čítať ďalej
15 | 06 | 2021 | Petra Demková