HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Belousovová: Prezidentka je v súčasnej politickej „elite“ ako jednooký kráľ medzi slepými

Anna Belousovová prezidentke Čaputovej vyčíta, že sa viac venuje problémom homosexuálov ako obyčajným ľuďom. Fotokoláž: HD, Zdroj: Extraplus Kristián Majzlan / TASR

Iba včera bolo zverejnené výsledky prieskumu dôveryhodnosti niektorých politikov. Už dnes je tu status Anny Belousovovej. Pustila sa priamo do tej, ktorá skončila jasne prvá – Zuzany Čaputovej.

Naša hlava štátu, ktorá v týchto dňoch zavŕšila dva roky vo funkcii, si síce percentuálne o čosi pohoršila oproti poslednému prieskumu, napriek tomu jej celkom jasne Slováci dôverujú najviac. Šéfka strany Národ a Spravodlivosť to však evidentne znáša ťažko. V statuse jej vytkla všetko možné aj nemožné.

Čaputová je základným kameňom koalície národnej pohromy

Podľa Belousovovej sa prezidentkini priaznivci a pochlebovači rozplývajú nad tým, akým prínosom pre Slovensko a slovenskú spoločnosť bolo jej pôsobenie. Prezidentka síce vedie v popularite. V ostatnom čase však jej popularita zaznamenáva stabilný pokles. „Jej popularita ma i tak neprekvapuje. Ak sa lepšie pozrieme na jej dvojročnú činnosť a predstaviteľov súčasnej slovenskej politickej ´elity´, naozaj platí, že medzi slepými, jednooký kráľ a kto nič nerobí, nič nepokazí. Teraz, keď je aktívnejšia a tým pádom aj viac čitateľná, jej popularita klesá,“ konštatuje Belousovová. Čaputovú by nazvala základným kameňom budovania a fungovania tejto koalície národnej pohromy.

Belousovová: Pre Slovensko by bolo najlepšie, keby len chodili do práce a nič nechytali a nerobili

Prezidentka odovzdala moc do rúk ľuďom, ktorí na to nemali mentálne ani odborne

„Pani prezidentka bez akéhokoľvek zaváhania menovala po voľbách vládu Igora Matoviča a vôbec ju ani len nenapadlo skúmať, či sú osoby navrhované na posty ministrov vôbec mentálne a odborne schopné zastávať tieto funkcie. Stotožnila sa bez debaty napríklad s tým, že ministrom školstva môže byť vyučený kaderník s pokútne získaným VŠ diplomom. Tiež jej nevadili ani ďalšie nominácie diletantov. Vlastne ona im odovzdala moc do rúk. A keď musel Matovič odísť z postu predsedu vlády, bez reptania ho vymenovala za ministra financií, čím zachránila vládu národnej skazy,“ dodáva Belousovová.

Belousovová: Prezidentka podpísala zákon, zakazujúci kritiku politikov. Boľševici by sa mohli učiť!

Kedy za tie dva roky prezidentka vystúpila ako obhajkyňa národných záujmov Slovenska?

„To že jediným predpokladom Matoviča na tento post je podvodom získaný diplom z VŠ a daňový podvod, ju nezaujímalo,“ kopla si expolitička ešte raz do prezidentky aj ministra financií s tým. Čaputovej podľa nej o Slovensko nejde. „Pani prezidentka vie veľmi pekne a súcitne rozprávať trpiacim občanom Slovenska, no mlčaním prešla navýšenie odvodov Slovenska do NATO na 2 percentá HDP, čo sú cca 2 miliardy eur!“ píše rozhorčene Belousovová.

„Márne som rozmýšľala, kedy za tie dva roky pani prezidentka vystúpila tvrdo a jasne ako obhajkyňa národných záujmov Slovenska. Nič také som nenašla. Práve naopak! Naposledy, tuším na Globsecu sa postavila za to, aby malé krajiny, čo je aj náš prípad, stratili právo veta. Pani prezidentka pritom mala ideálnu šancu postaviť sa na stranu národa. Mohla vyhlásiť referendum o predčasných voľbách! Neurobila to, a posunutím zodpovednosti na ústavný súd sa zachovala ako Pilát Pontský,“ konštatuje na záver Anna Belousovová, ktorá ešte pridala: „K tomu viac hádam ani dodať netreba.“

Belousovová: Matovič je ako Caligula, ani jemu v Ríme nedokázal povedať nikto, že nie je normálny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info