HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Nič sme nedosiahli“: Trump kritizuje Bidenove stretnutie s Putinom

Donald Trump počas svojho predvolebného mítingu 20. júna 2020 v Tulse / TASR (Matt Barnard/Tulsa World via AP)

Donald Trump po stretnutí Putina a Bidena poukázal na nedostatky súčasnej americkej vlády. Trval na tom, že USA stretnutím nič nezískali a označil ho za „dobrý deň“ pre Moskvu, informuje portál RT.

„Nič sme nedosiahli,“ povedal Trump v stredu v noci pre televíziu Fox. Následne pokračoval v útoku na Bidena za zrušenie sankcií na projekt Nord Stream 2. Tento plynovod stavia Rusko a bude prepravovať plyn do Európskej únie.

„Vzdali sme sa niečoho, čo bolo pre nás neskutočne cenné. Zastavil som projekt Nord Stream 2 a výstavba bola zastavená. Tento krok bol zvrátený a nič sme za to nezískali. Myslím si, že to bol dobrý deň pre Rusko,“ dodal bývalý prezident USA.

Trump uviedol, že Bidenova energetická politika „obohatí Rusko“. „Keď som odišiel z funkcie, bolo to 1,87 dolára za galón plynu, teraz sú to viac ako tri doláre. Pôjde to hore o päť, šesť alebo sedem dolárov. Pamätajte si moje slová,“ vyhlásil.

Do španielskej enklávy Melilla sa pokúsilo vstúpiť 150 migrantov. Bolo zranených 20 strážcov (VIDEO)

Biden minulý mesiac upustil od sankcií na nemeckú spoločnosť stojacu za projektom Nord Stream 2. Uviedol, že sú „kontraproduktívne z hľadiska našich európskych vzťahov“.

Putin 4. júna oznámil, že prvý úsek potrubia, ktorým sa bude prepravovať plyn z Ruska do Nemecka cez Baltické more, je hotový.

Údaje o nadmerných úmrtiach ukazujú, že Rusko trpelo počas pandémie viac než západné krajiny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info