HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič stále nestihol predstaviť daňovo-odvodovú reformu: Zasahuje Za ľudí, navrhuje nižšie dane

Zľava Igor Matovič (OĽaNO) a podpredsedníčka vlády a ministerka pre investície a regionálny rozvoj SR Veronika Remišová (Za ľudí). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Minister financií Igor Matovič sľuboval predstaviť daňovo-odvodovú reformu už minulý mesiac. Keďže nekoná, zasiahla strana Za ľudí, píše Nový Čas.

Koaličná strana Za ľudí presadzuje, aby sa sadzba dane z príjmov právnických osôb znížila zo súčasných 21 na 19 percent. Chce zaviesť pre firmy jednotnú sadzba dane. Podľa Matovičovho poradcu a hlavného odborníka Za ľudí pre ekonomiku by daňovo-odvodová reforma mala zaviesť aj zvýšenie superodpočtu na výskum. Ďalej zvýhodnené odpisovanie rôznych investícií do Industry 4.0 či vývoj a zníženie sadzby na sociálne poistenie pre zamestnávateľov o jeden percentuálny bod. „Pôjdeme s tým za ministrom financií,“ uviedol Tomáš Meravý.

Matovičom toľko sľubovaná daňovo-odovodová reforma však nebola predstavená dodnes. „Slovensko potrebuje poctivú a prorodinnú reformu, ktorá zjednoduší daňový systém a dane budú spravodlivé a férové,“ uviedol expremiér a šéf hnutia OĽaNO už na začiatku mája.

Ticho pred búrkou. Daňovo-odvodovú reformu nepredstavili. Minister financií sľúbil už pred mesiacom, rezort mlčí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info