HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Ďalšia obeť vakcín! Po očkovaní AstraZenecou na Slovensku zomrel 44-ročný muž!

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Smrť 39-ročnej ženy, ktorá náhle zomrela po podaní druhej dávky vakcíny Pfizer, sa vyšetruje. A už je tu ďalší prípad. Po očkovaní prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zomrel 44-ročný muž. Informáciu oznámil Štátny ústav na kontrolu liečiv.

Zosnulý 44 ročný muž bol chronický pacient. Podľa portálu 1.pluska.sk Štátny ústav na kontrolu liečiv o úmrtí informoval vo svojej týždennej štatistike hlásení.

Očkovaný bol prvou dávkou Astra Zeneca

Štátny ústav na kontrolu liečiv informoval, že očkovanie 44-ročného muža a úmrtie spolu súvisia. „Podľa pitevného záveru k úmrtiu došlo na základe existujúcich chronických ochorení pacienta a vzniknutých zdravotných komplikácií po očkovaní,“ spresnil ústav. Informáciu priniesol portál 1.pluska.sk.

V Česku riešia šesť nových podozrení na úmrtie po očkovaní

Počet evidovaných úmrtí v súvislosti s očkovaním rastie

Na Slovensku doposiaľ podľa záznamov Štátneho ústavu na kontrolu liečiv evidujeme tri prípady úmrtia. Súvisia s očkovaním. V dvoch prípadoch išlo o zaočkovanie vakcínami od Pfizer a Moderna a v jednom vakcínou AstraZeneca. Podľa portálu 1.pluska.sk Štátny ústav na kontrolu liečiv v iných prípadoch vylúčil súvis medzi úmrtiami a očkovaním.

Tretie úmrtie na Karlovej univerzite! Ďalší mladý pedagóg je mŕtvy. O dôvodoch každý mlčí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info