HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Jozef Šátek: Robia chybu, ak si myslia, že so špinavými rukami možno robiť v silových zložkách čistenie

Exšéf Úradu boja proti korupcii Jozef Šátek / Fotokoláž

So zaujímavým postrehom sa s čitateľmi sociálnych sietí podelil bývalý elitný vyšetrovateľ Jozef Šátek. Kto a od koho vlastne „čistí“ políciu? Je zaujímavé prečítať si jeho vysvetľujúci názor.

„Ak v polícii prebieha nejaká „vojna“ medzi NAKA a inšpekciou, tak potom musí prebiehať medzi policajtami, ktorých tam nainštalovali za dlhé roky Kaliňák so Sakovou. Keďže k žiadnej radikálnej personálnej obmene po voľbách a po nástupe ministra Mikulca na týchto útvaroch nedošlo.“ Píše v statuse Jozef Šátek.

Reprofoto FB (@Jozef Šátek)
Ako si ustlali…

„Práve Kaliňákom a Sakovou inštalovaní vyšetrovatelia a operatívci sa na týchto útvaroch naučili za ich „bašovania“  kriviť zákony. Že skutky sa nestali alebo neboli trestnými činmi. Vtedy boli slepí, hluchí a nemí (za prachy). Teraz tí istí policajti zmenili na trestné stíhanie vec každého, na ktorého sú čo len dvaja svedkovia-kajúcnici. A to s okamžitým predvedením (vylomenie dverí sa počíta), obvinením a návrhom na väzbu.“ Píše Jozef Šátek.

 

Exvyšetrovateľ Šátek kriticky k procesným „zvláštnostiam“ Žigovej kauzy

Zobudili aj spiacu Ruženku

„Dokonca oživili vyšetrovania aj za skutky, ktoré sa stali v roku 2007. A boli dlhú dobu vyšetrované (kolúzne a preventívne dôvody väzby sú „aktuálne“ sic!).“ Pripomína kurióznu skutočnosť Jozef Šátek.

Nejde o nevinu, ale o dôkaznú núdzu

„Treba však tieto moje pripomienky brať tak, že zločiny obvinení mohli spáchať. Len je k tomu málo dôkazov a ešte sú aj zákonne problematické.“ Konštatuje Jozef Šátek.

Drsný popis so správnymi slovami

„Maslo na hlave Mikulca spočíva v tom, že ponechal tento kaliňákovsko – sakovský chliev s prascami pri válove, len im ešte prisypali sparený šrot a mnohé neodviedli na bitúnok. Niektorí donášajú informácie tým starým a sabotujú prácu v presvedčení, že sa staré časy po referende zasa vrátia a druhí sa odtrhli z reťaze, keďže sa chcú zavďačiť novým vládcom v očakávaní nových funkcií, hodností a odmien (osobná pomsta môže byť tiež sladká).“

„Tí vládcovia predtým zneužívajú bordel, chaos a neschopnosť, ktoré do polície sami zasiali, živili a tí noví sťahujú „smotanu“, keďže si naivne mysleli, že je možné so špinavými rozviazanými rukami robiť „čistenie“. Z tejto situácie nato doplatia len občania Slovenska a zvýši sa celospoločenská dezilúzia.“ Končí svoj ostrý status na sociálnej sieti Jozef Šátek.

 

Jozef Šátek: Je tu nápadná podobnosť s Gorilou. Moc si nesmie zo SIS robiť slúžku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info