HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Pundžáb nastoľuje očkovaciu diktatúru. Nezaočkovaným zablokuje SIM karty

Očkovanie
Ilustračné foto: TASR

Vláda pakistanskej provincie Pandžáb pritvrdila v očkovacom programe proti Covid-19. Tým, ktorí odmietnu očkovanie, zablokuje SIM karty, informuje portál RT.

Extrémne rozhodnutie padlo na stretnutí vysoko postavených predstaviteľov, ktorému predsedala ministerka zdravotníctva Pandžábu Yasmin Rašídová.

Rašídová uviedla, že všetkým, ktorí sa nedajú zaočkovať, budú „po určitom čase“ zablokované SIM karty.

„Robíme všetko pre to, aby sme prinútili ľudí zaočkovať sa. Vláda nemôže dovoliť jednotlivcom, ktorí sa nechcú očkovať, aby riskovali životy ostatných,“ uviedla ministerka zdravotníctva pre pakistanský denník Express Tribune.

Dodala tiež, že vláda navrhne časový harmonogram implementácie tejto politiky, keď dostane formálne schválenie od Národného veliteľského a operačného strediska.

Britský portál The Times nepravdivo tvrdí, že ruské bombardéry vstúpili do írskeho vzdušného priestoru

Oddelenie primárneho a sekundárneho zdravotníctva Pandžábu oznámilo opatrenie vo štvrtok vo svojom príspevku na Twitteri.

„SIM karty ľudí, ktorí sa nedajú zaočkovať, môžu byť čoskoro zablokované,“ napísalo ministerstvo.

„Bolo prijaté konečné rozhodnutie o zablokovaní mobilných SIM kariet osôb, ktoré nie sú očkované,“ uviedol neskôr pre pakistanský denník Dawn Syed Hammad Raza. Raza zastáva pozíciu hovorcu špecializovaného oddelenia starostlivosti o zdravie Pandžáb.

Paňdžáb je najľudnatejšou provinciou Pakistanu, v ktorej žije viac ako polovica celkového počtu obyvateľov krajiny. Zároveň je druhým najväčším mestom v krajine. Regionálna vláda začala s očkovaním v marci.

USA uviedli, že zadržali výkupné vo výške 2,3 milióna dolárov, ktoré bolo vyplatené „ruským“ hackerom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info