HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

PRIESKUM: Žilinka má oproti Lipšicovi viac než dvojnásobnú dôveru

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Actly generálnemu prokurátorovi Žilinkovi dôveruje viac než dvojnásobok ľudí ako špeciálnemu prokurátorovi Lipšicovi. Informáciu priniesol portál Topky.sk.

Prieskumná agentúra Actly v najnovšom prieskume zisťovala nielen preferencie politických strán. Zaoberala sa aj otázkami okolo politických káuz, ktorým sa venujú špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a generálny prokurátor Maroš Žilinka. Práve spomedzi spomínaných pánov si respondenti vyberali na základe dôvery v rámci vyšetrovania káuz.

Porazený Lipšic

Polovica z tých občanov, ktorí sa vedeli vysloviť ku generálnemu a špeciálnemu prokurátorovi, nedôveruje ani jednému z nich. Každý piaty z nich, respektíve 20 percent dôveruje obom. Maroš Žilinka má oproti Danielovi Lipšicovi viac než dvojnásobnú dôveru. Iba Žilinkovi dôveruje 21 percent, iba Lipšicovi len 9 percent. K téme sa nevedelo vyjadriť 11 percent.

„V radoch voličov koaličných strán prevláda nedôvera k obom hlavným predstaviteľom prokuratúry. U voličov ostatných strán je zasa najčastejším postojom dôvera k obom. V Sme rodina a v SaS je rovnako veľa tých, ktorí dôverujú iba Marošovi Žilinkovi ako tých, ktorí dôverujú iba Danielovi Lipšicovi. Voliči Sme rodina sa však často k téme nevedia vyjadriť. Jedine v OĽANO je dôvera k D. Lipšicovi vyššia ako k M. Žilinkovi, a to viac ako štvornásobne,“ tvrdí Actly pri porovnaní politických strán v prípade dôvery Lipšicovi alebo Žilinkovi.

Žilinka robí poriadky s NAKA a Lipšicovými ľuďmi. Zrušil nezákonnú časť obvinenia sudcu Molnára

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info